Dr. Laposa József okl. városépítési-városgazdasági szakmérnök, településtervezési vezető tervező, okl. kertészmérnök. Az általa írt kötet a Badacsonyi borvidék – kiemelten a Badacsony hegy – szőlő- és bortermelésének történetéről, e tevékenység által formált szőlőhegyi, borvidéki táj gazdagságáról szól.
Kalandozások Urbanisztikában címmel jelent meg Aczél Gábor könyve.
Az Építész Közlöny egy hete postai úton megküldésre került minden kamarai tag számára, illetve 2020. januárjától a külön névjegyzéken nyilvántartott, de kamarai tagsággal nem rendelkező felelős műszaki vezetőknek és műszaki ellenőröknek is megküldésre kerül a lap.
A fény nemzetközi napja (május 16.) alkalmából az állami természetvédelem hivatalos honlapján elérhetővé vált A fényszennyezésről – világosan! című szakmai útmutató.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium 2019. december 30-ig minden új Online Szabványkönyvtár előfizetést 51.000 Ft-tal támogat, azaz felhasználóhelyenként ennyivel kevesebbet kell fizetni az eredeti előfizetési díjnál. A támogatást 2019. december 30-ig, illetve/vagy a rendelkezésre álló támogatási összeg határáig lehet igénybe venni az előfizetési szándékok bejelentésének sorrendjében, illetve időrendjében.
Kedves Kollégák!
Szeretettel invitálunk Benneteket 2019. november 27-én 18 órára a FUGA Budapesti Építészeti Központba a BME Építőművészeti Doktori Iskola GLOKÁLIS ÉPÍTÉSZET című tanulmánykötetének bemutatójára.
MIÉRT ÉRTÉK AZ EREDETI, RÉGI ABLAK A TELEPÜLÉSKÉPI SZEREPŰ HÁZAKON?
Tisztelt Kollégák!
Felhívom a figyelmet honlapunk „KIADVÁNYOK” menüpont alatti „TERVEZÉSI SEGÉDLETEK ÚTMUTATÓK” menü alatt megtekinthető „ABLAKOK TÖRTÉNETI ÉPÜLETEKEN” című négyoldalas szakmai anyagunkra, amelyet a Település Arculati Kézikönyv függelékeként ajánljuk a tervező, településtervező, főépítész kollégáknak, valamint őáltaluk az adott települési önkormányzati kapcsolat tartóknak.
Az építőipar teljesítménye az elmúlt években növekvő szerepet töltött be a magyar nemzetgazdaságban és az európai gazdaságban egyaránt. Az Európai Unióban a GDP 5,4%-át állítja elő. A 28 tagállamban az építési piaci termelési érték a 2016. évi 1.278 milliárd Euróról 1.364 milliárd Euróra növekedett 2017. évben, ez 6,7%-os növekedés folyó áron. 2017. évben az ágazat az Európai Unióban 14.536 ezer főt foglalkoztatott, melyek 96%-ban mikro-, kis- és középvállalkozásokban találhatók. Miközben az uniós építőipari termelés értéke 6,7%-kal növekedett, a foglalkoztatottak száma csak 1,1%-kal növekedett.