A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Építész Kamara és a Szeghalmy Bálint Építészeti Alapítvány (a továbbiakban: Adományozó) javaslattételi felhívást tesz közzé Szeghalmy Életmű díj (a továbbiakban: Életműdíj) adományozására.
Az Életműdíj: a kamarai tag által kifejtett, több évtizedes kimagasló építészeti-tervezői munkásság elismeréseként adományozott díj, amely elismeréshez plakett és oklevél kerül átadásra.
Az Életműdíjra felterjeszthető személyek köre:
Az életműdíj kizárólag kamarai tagnak, illetve volt kamarai tagnak adományozható. A díj adományozását nem befolyásolja, ha a díjazott kamarai tagsága kérelemre fel van függesztve. Életműdíj annak adományozható, akinek emberi és építészeti magatartása példamutató, és legalább 20 év szakmai munkássággal rendelkezik.
Az Életműdíj posztumusz díjként is adományozható, amennyiben van olyan személy (pl. örökös), vagy szervezet, aki jogosult a díjazott nevében a díj átvételére.
A javaslattétel formája és a döntés:
A díj odaítéléséről a B-A-Z Megyei Építész Kamara elnöksége (a továbbiakban: elnökség) és a Szeghalmy Bálint Építészeti Alapítvány kuratóriuma közösen határoz. A díjazásról az elnökség és a kuratórium közös ülésen dönt legkésőbb 2018. 11. 22. napjáig írásbeli határozat formájában, és döntését 5 munkanapon belül az érintett személyekkel (díjazott, vagy hozzátartozó, javaslattevő) a Kamara Titkársága által postai úton, vagy e-mail cím megadása esetén, elektronikus levél mellékleteként (szkennelve) köteles közölni.
Az elnökség és a kuratórium a díj adományozásáról a döntését megelőzően írásban, saját kézírással ellátott és benyújtott javaslatok alapján határoz. A javaslatot a kamara székhelyére személyesen legkésőbb 2018. 11. 14. napjáig lehet benyújtani, vagy postai úton lehet megküldeni, legfeljebb 2018. 11. 14-i postabélyegzővel ellátott levél elfogadására van lehetőség. Írásbeli javaslatot bárki, nem csak a kamara tagja tehet.
Az írásbeli javaslatnak tartalmaznia kell:
Az Életműdíj átadása
A díj átadására a Kós-házban, az Építészet Hónapja 2018 rendezvénysorozat megnyitója keretében történik, melynek tervezett időpontja 2018. december 07.
Az Életműdíj
Az elismeréshez plakett és oklevél kerül átadásra, a Szeghalmy Díj Adományozási Szabályzat szerint (kamara honlapján közzétéve). A díjazott életművéből a Kiíró szervezésében életműkiállítás kerül összeállításra, mely a Kós-házban kerül bemutatásra.
Letölthető tartalom:
Az elmúlt 5 év pályázatainak az ország minden részéből érkező több mint 100 példája –
a kis kápolnától a műemlék kastélyig – mutatja, hogy a tető és annak fedése milyen sokféle módon válhat az építészeti koncepció részévé. 2018-ban szokás szerint október 31-ig várja a neves zsűri mind az építészhallgatók, mind a gyakorló építészek munkáit.
Ismét keressük a tradicionális és innovatív kerámia cseréppel fedett tetőket a CREATON Építész és Építészhallgatói Pályázatán.
Lehet szépen átgondolt kápolnafelújítás vagy korabeli belvárosi épület szállodává alakítása, a közös bennük az, hogy a zsűri azt figyeli, hogy az épület milyen építészeti minőséget képvisel és a felhasznált kerámia tetőcserép használata mennyire illik mindehhez.
Látványos és változatos, kreatív és indokolt, egyszerű és bonyolult.
Bármelyik kategóriába tartozó tetőmegoldás lehet nyertes.
A CREATON South-East Europe Kft. célja a pályázattal - a kerámia tetőcserepeket felhasználó építészek munkájának elismerése mellett - annak bemutatása, milyen sokszínű és milyen sokrétűen felhasználható ez a tradicionális mégis modern építőanyag, a kerámia tetőcserép.
A pályázatról
A CREATON South-East Europe Kft. 2018. évi pályázatának összdíjazása építész kategóriában 800 000 Ft, hallgatói kategóriában 300 000 Ft.
Az október 31-i beadási határidőig akár tervezés alatt álló, megvalósulás közbeni, illetve akár megvalósult, használatba vételi engedéllyel rendelkező épületekkel egyaránt lehet pályázni. A pályázás feltétele, hogy a jogosult tervező az épület tervezése során a CREATON kerámia tetőcserepeit használja, illetve az épületet CREATON kerámia tetőcserép fedje vagy burkolja.
A hallgatói munkák esetén feltétel, hogy a pályázó a benyújtott terveken egyértelműen a CREATON kerámia tetőcserepeket az alkalmazástechnikában előírtak szerint használja.
BÍRÁLÓ BIZOTTSÁG
Marosi Miklós, Széchenyi-díjas, Ybl- és Pro Architectura díjas építész, az MMA alelnöke
Földes László, Ybl- és Pro Architectura díjas építész
dr. Fülöp Zsuzsanna, okl. építészmérnök, egyetemi docens
Jánosi János, Ybl- és Pro Architectura díjas építész
Hild Csorba Bernadett, okl. építészmérnök, a 2017. évi pályázat egyik nyertese
Ferenczy András, építész, építészlátogató, projekt támogató, CREATON South-East Europe Kft., Tető üzletág
PÁLYÁZATI HATÁRIDŐK
A pályázat benyújtási határideje: 2018. október 31.
Bírálat: 2018. december 10-ig
Díjátadó ünnepség: 2019. első negyedévében
Pályázati kiírás és a pályázatok feltöltése:
http://www.creatonteto.hu/epiteszpalyazatok2018
További információ a pályázat benyújtásával kapcsolatosan a pályázat lebonyolítójától kérhető: Build-Communication Kft. T: (23) 611-028, (23) 611-029, iroda@buildmarketing.hu
További információ a CREATON South-East Europe Kft. termékeivel, műszaki megoldásaival kapcsolatosan:
E-mail: info@creaton.hu
www.creaton.hu
Pályázat ÉPÍTÉSZEK és ÉPÍTÉSZHALLGATÓK számára
1,1 millió forint díjért indul a negyedik EQUITONE pályázat „Az anyag természete” - szálcement homlokzatok az építészetben címmel.
Beadási határidő: 2018. október 31.
Az EQUITONE márka életében az elmúlt 3 évben hagyománnyá vált az építészek és építészhallgatók számára kiírt pályázat őszi meghirdetése. Az eddigi pályázatokra beadott munkákat bíráló zsűritagok egyetértettek abban, hogy az EQUITONE anyag egyre több és egyre változatosabb funkciójú épületen felfedezhető megjelenése helyénvaló és indokolt, az anyag és forma összehangja nem megkérdőjelezhető. Tima Zoltán, a zsűri tagja szerint pedig növekszik azoknak az épületeknek a száma, ahol ez a homlokzati anyag már nem csak dekorációs elem, hanem az építészeti koncepció szerves része. Utóbbi megállapítás a kiíró számára is azt a visszajelzést adja, hogy érdemes folytatni a megkezdett munkát, és a pályázat segítségével szemlézni és megmutatni az EQUITONE felhasználhatóságának sokszínűségét.
2018-ban negyedik alkalommal hirdet az EQUITONE országos, nyílt pályázatot az építészek és építészhallgatók számára. A két, összesen 1 100 000 Ft összdíjazású pályázat eredményi 2019. első negyedévében kerülnek nyilvánosságra.
A Kiíró célja, hogy a tervezett és/vagy megvalósult épületeken, hallgatók esetében pedig bármilyen iskolai munkán, szemléltesse az EQUITONE anyagok változatos felhasználási lehetőségeit, megvalósítási módjait, vonzó és kreatív, építészeti minőségében figyelemre érdemes példáit, illetve azok tervezőit díjazza. Mindezzel támogassa a példaértékű referenciák és alkotóik széles körben való megismerését.
A kiírás évek óta lehetőséget biztosít nemcsak a már megvalósult épületek, de a még rajzasztalon lévő tervek megmérettetésére is. A hallgatók esetén a kiíró elvárása, hogy a pályázó megismerje az anyag alkalmazástechnikáját és annak megfelelően alkalmazza azt bármely iskolai munkáján, vagy kifejezetten a pályázat számára készült tervén.
A pályázati díjazás építészek esetén összesen 800 000 Ft, míg építészhallgatók esetén 300 000 Ft, amelynek felosztásáról a zsűri szabadon dönt.
BÍRÁLÓ BIZOTTSÁG
Kertész András Tibor, Ybl Miklós és Pro Architectura díjas építész
Patartics Zorán, Ybl Miklós és Pro Architectura díjas építész
Tima Zoltán, Prima Primissima, Ybl Miklós és Pro Architectura díjas építész
Várszegi Dániel, okl. építészmérnök, EQUITONE
PÁLYÁZATI HATÁRIDŐK
A pályázat benyújtási határideje: 2018. október 31.
Bírálat: 2018. december 1-jéig
Díjátadó ünnepség: 2019. első negyedéves, ahová nem csupán a nyertesek, de a zsűri által legjobbnak ítélt, un. döntőbe jutott művek alkotói is meghívást kapnak.
További információ a pályázat benyújtásával kapcsolatosan a pályázat lebonyolítójától kérhető:
Build-Communication Kft
T: (23) 611-028, (23) 611-029, iroda@buildmarketing.hu
További információ az EQUITONE termékekkel és műszaki megoldásokkal kapcsolatosan:
Várszegi Dániel, okl. építészmérnök, EQUITONE
E-mail: daniel.varszegi@etexgroup.com, (30) 849 3874
www.equitone.hu
Budapest 2000 után. Építészeti témájú publicisztikai pályázat 2000 után épült vagy megújult budapesti épületekről
A XXI. századi Budapest kortárs építészetének, épített környezetének, urbanisztikai fejlődésének nyomon követése, szakmailag értékes megoldások, fejlődési trendek bemutatása és minél szélesebb körű megismertetése a Budapest folyóirat olvasóival és szélesebb közönséggel. Az építészettel kapcsolatos íráskészség és látásmód fejlődésének elősegítése a fiatalabb generáció körében.
Pályázati kiírás:
Magyar nyelvű építészeti cikk írása valamely 2000 után épült vagy megújult budapesti épületről, épületegyüttesről, térről, városrészről. A cikk műfaja lehet riport, interjú, esszé, építészet kritika. Az írás terjedelme 4000-8000 leütés min. 4 db, max. 10 db fotó illusztrációval. Olyan írásokat várunk, amelyek eddig még sehol nem jelentek meg.
Pályázati feltételek
Pályázatot nyújthat be:
18-30 év közötti természetes személy állampolgárságtól és lakóhelytől függetlenül.
Egy pályázó maximum három pályamunkával nevezhet.
A kiíró Summa Artium Nonprofit Kft. és szervező-, együttműködő partnereinek dolgozói, tisztségviselői, illetve a felsoroltak közeli hozzátartozói nem pályázhatnak.
A pályamunkák beadásának feltételei
A pályázó kizárólag saját, eredeti szerzői alkotásával pályázhat, még nem publikált írással. Szintén kizáró feltétel, ha az írás megjelenés alatt áll. E feltételek megsértése esetén a pályázat érvénytelenné válik. Ha ez a díjátadást követően válik ismertté, akkor a helyezést érvénytelenítjük, és a pályázó köteles a díjat visszaszolgáltatni.
A pályázó a regisztrációs adatlap hiánytalan kitöltésével kijelenti, hogy a pályamunka saját szerzői műve, továbbá felelősséget vállal azért, hogy az általa benyújtott pályamunka és fényképek nem sértik más szerzői jogát.
A pályaműben tilos bármilyen, a pályázóra utaló jel feltüntetése. Ennek be nem tartása a pályamű automatikus kizárásával jár.
A pályaművek beadása:
E-mailen a budapestfolyoirat@summa-artium.hu címre kérjük elküldeni jeligével ellátott a cikket.
Külön kérjük a regisztrációs lapot is kitöltve megküldeni.
Ha egy pályázó több versenyművel pályázik, akkor az egyes alkotásokat külön-külön kell regisztrálni ugyanazon jelige sorszámozott változataival.
A pályaművek beérkezéséről minden pályázót e-mailben értesítünk!
Kérdéseket a pályázattal kapcsolatosan a budapestfolyoirat@summa-artium.hu e-mail címen lehet feltenni.
Részvételi díj
A részvétel ingyenes.
Határidők
2018. november 15. 12.00 óra
A határidő után beérkezett pályamunkákat nem áll módunkban elfogadni.
Zsűrizés, értékelés
A határidőre beérkező pályaműveket szakmai zsűri értékeli, melynek tagjai az építészkultúra neves hazai szakértői, képviselői.
A pályaműveket a zsűri az általa meghatározott szempontok szerint rangsorolja. Ez a rangsor lesz a pályázat végleges eredménye.
A pályázat kiírója, a Summa Artium felhatalmazza a zsűrit, hogy a saját maguk által megállapított szempontrendszer alapján, tetszésük szerint válasszanak a pályaművek közül és ítéljék oda a meghirdetett díjakat.
Díjak
A pályázat első három helyezettje pénzdíjban részesül, a győztes pályaműveket a Budapest folyóiratban, az epiteszforum.hu és a Magyar Építőművészek Szövetsége kiadványaiban, elektronikus felületein megjelennek.
I. helyezett: 100.000 Ft
II. helyezett: 60.000 Ft
III. helyezett: 40.000 Ft
Különdíj: a Magyar Építőművészek Szövetsége részéről
A feltüntetett díjak nettó összegben értendők.
Díjátadás
2018. december 14. Magyar Építőművészek Szövetsége székházában (Budapest, VIII., Ötpacsirta u. 2.)
A pályázat benyújtói a pályamunkához fűződő szerzői jogaik alapján az alábbi keretek között adnak a kiíró részére felhasználási engedélyt:
A pályázat kiírója jogosult a pályaműveket publikálni a Budapest folyóiratban, a Magyar Építőművészek Szövetsége, valamint az epiteszforum.hu nyomtatott és elektronikus kiadványaiban.
A pályázat benyújtója a pályázat kiírója számára kizárólagos és korlátlan időre szóló felhasználási jogot ad a pályázó nevének feltüntetése mellett.
A pályázók által megadott személyes adatokat, elérhetőségeket a pályázat kiírója adatbázisában regisztrálja, és csak a pályázathoz kapcsolódóan használja, azokat harmadik személynek csak a pályázó külön beleegyezésével adja ki.
A pályázat kiírója a pályázati kiírásban leírtak változtatásának jogát fenntartja!
A pályázat kiírója
Summa Artium Nonprofit Kft., a Budapest folyóirat kiadója (1054 Budapest, Honvéd u. 3., www.summa-artium.hu, www.budapestfolyoirat.hu)
Időrend
Pályázat kiírása: 2018. szeptember 3.
Beadás határideje: 2018. november 15. 12.00 óra
A díjak átadása: 2018. december 14.
Letölthető tartalmak:
A Pályázók köre:
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei állandó lakcímmel rendelkező, 2018. évben végzett, építészmérnöki/tájépítészeti/településtervezői/belsőépítészeti diplomát szerzett hallgató, akik legalább 4-es (jó) rendű oklevéllel rendelkeznek.
Benyújtás helye:
Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területi Építész Kamara Titkársága, 4400 Nyíregyháza, Őz u. 21. Ügyfélfogadási időben (H: 8-12; Sz: 8-12, 13-16; P: 8-12)
Benyújtási határidő (postabélyegző vagy átvételi igazolás kelte): 2018. október 4. 12,00 óráig
Benyújtandó munkarészek:
Díjazás:
A pályázók közül a díjazottak oklevelet és pénzjutalmat, a további résztvevők emléklapot kapnak. A díjazásra szánt összeg 150.000,- Ft, amit megfelelő számú és színvonalú pályázat beérkezése esetén a zsűri teljes mértékben ki fog osztani.
Közzététel és díjátadás:
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területi Építész Kamara Elnöke adja át, a későbbi értesítés szerinti helyen és időpontban. Odaítéli a Területi Építész Kamara Elnöksége által felkért zsűri.
További információk:
MÉK: 1,5 (2018/98) + 0,5 pont (2018/175)
Kíváncsi, hogy néz ki közelről az évekig beton szellemvárosként a M1 kivezetője mellett álló Tópark Ingatlankomplexum? A modern épületburok szerepét, súlyát, és akár rendhagyó céljait neves szakemberek segítségével aktuális épületeken körüljáró konferencia után megnézzük!
Az izgalmas, megosztó helyszínre szervezett szakmai programon független előadók a modern épületburok szerepét, súlyát, és akár rendhagyó céljait aktuális épületeik segítségével járják körül, míg szakmai együttműködő partnereink a műszaki és gyakorlati kérdésekkel egészítik ki a témát. De még az ebéd előtt az is kiderül, ki tervezte az idei Év háza pályázat 2018 legjobbjait – családi ház és az új középület kategóriában.
A nap programjából:
Időpont: október 1. hétfő 8.30.00-15.30
Helyszín: Tópark Ingatlankomplexum, Biatorbágy
Biatorbágy, Tópark Ingatlankomplexum
A választott helyszín érdekessége többek között, hogy az épületek különböző homlokzatokkal készülnek, arculatuk különböző lesz, ahogyan egy városban sem homogének a homlokzatok: vakolt homlokzat, színjátszó üveg, de készül Zsolnay kerámiával fedett homlokzat is.
A rendezvény iránt érdeklődők számára a szervezők busztranszfert biztosítanak a helyszín és a M4-es metróvonal kelenföldi végállomása között. A transzfer a jelentkezéskor igénylehető.
További információ és regisztráció: http://buildmarketing.hu/epuletburok.html
Közeledik a pályázat beadási határideje, ami 2018 október 31.
Az összdíjazás 1,2 millió forint idén is, melyet több helyezett között készpénzben osztunk majd szét! Ne maradjon ki Ön sem, ha szép tondach tetőcseréppel készült munkája van!
A pályázat díjkiosztó ünnepségének a Thermal Hotel Visegrád ad majd otthont, időpontja pedig 2018. december 6-a lesz!
A Tondach Magyarország Zrt. 2018-ban újra pályázatot hirdetett a tetőfedő partnerei számára. A szakmai elismerés mellett a nyertesekre vonzó pénzjutalmak is várnak. A pályázatra 2017. november 1. és 2018. október 31. között elkészült, a pályázó által Tondach tetőcserepekkel fedett és Tondach kiegészítőkkel, tuning elemekkel készített, új építésű vagy felújított épületekkel lehet nevezni.
A pályázatok beküldési határideje: 2018. október 31.
Milyen szempontokat vizsgál a zsűri az értékelés során?
Tondach tetőcserepek, kiegészítők és tuning elemek felhasználása és azok szakszerű beépítése:
Az egyes fázisok szakszerű beépítését építés közbeni fotóval dokumentálni és a benyújtott pályázatban ezen fotók beküldésével igazolni is kell!
Idei évtől a pályázatok kizárólag online tölthetőek fel a http://tetofedo.tondach.hu weboldalon, az oldal Tondach Tetőfedő Rangadó Pályázat menüpontjában, ami június 1-jétől elérhető. Kérjük partnereinket, vegyék igénybe ezt az egyszerű feltöltési formát!
Feltöltési határidő: 2018. október 31.
A pályázatok idén e-mailben nem küldhetők be.
A pályázatban való részvétel minden tetőfedő számára ingyenes.
Pályázati kategóriák és díjazás:
A 2018-as pályázatnál a tavaly bevezetett kategóriák maradtak: két, a termékekre vonatkozó kategóriát határoztunk meg, annak megfelelően, hogy a pályáztatott épület esetében milyen típusú cserép került felhasználásra:
1. Húzott cserép kategória;
2. Sajtolt cserép kategória
Minden kategóriában az első öt helyezettet díjazzuk.
Pályázati díjak - mindkét kategóriában:
1. helyezett - bruttó 300 000 Ft pénzjutalom
2. helyezett - bruttó 200 000 Ft pénzjutalom
3. helyezett - bruttó 100 000 Ft pénzjutalom
4-5. helyezett - oklevél
A Tondach ezen kívül további Különdíjak kiosztását tervezi az épületek típusa szerint:
- Társasház
- Családi ház
- Műemléki felújítás kategóriákban.
Bővebb információ: a Wienerberger weboldalon a Szolgáltatásaink események menüpontban
„A név: DECODE, jelentése számunkra az alkotásainkba kódként beépített történetek visszafejtése, amelyeket megbízóinkkal és alkotótársainkkal közösen írtunk. A feladat tehát megtalálni, megfejteni ezeket a történeteket és újakat írni: mindenkinek a sajátjait!” – BORD
BEVEZETÉS
A BORD Építész Stúdió idén ősszel rendezi meg a DECODE című kiállítását, amelyhez pályázat útján keresi kiállító partnereit építészet és vizuális/alkalmazott művészetek területéről. A kiíró olyan pályázati anyagokat vár, amelyek egy-egy történet köré épülnek fel. A kiállítás célja, hogy bemutassa az egyes építészeti és művészeti projektek mögött meghúzódó történeteket és gondolatvilágot, melyek értékes, egyedi alkotássá emelik a műveket. A kezdeményezést elindító BORD Építész Stúdió 2006- ban alakult, Bordás Péter építész vezetésével. Mára a stúdió budapesti székhelye mellett Debrecenben és Zürichben is működtet irodát. Nemzetközileg is elismert munkái közül kiemelkedik az Etyeki Kúria Borászat, a szőlők felett lebegni látszó tetők szimfóniája, a Holdvölgy egyszerre régi és új épülete. Sportlétesítményeik között szerepel a debreceni Nagyerdei Stadion, melyet 2014-ben a StadiumDB.com a 4. helyre sorolt a világ legjobb stadionjai között. Épülő projektjei közt lakóparkok és kulturális létesítmények mellett Kelet- Magyarország legnagyobb irodaháza, továbbá a debreceni Strandfürdő és a Nemzetközi Iskola épülete is megtalálható.
További információk:
www.bordstudio.hu, www.facebook.com/BordStudio
A stúdió célja, hogy a hely meglévő értékeiből táplálkozva, erős, egyedi karaktert adjon épületeinek. Minden projektet egy-egy történet köré épít fel. Ez a történet inspirálja az építészeti koncepciót, amely vezérfonalként kíséri végig a tervezés folyamatát és ruházza fel egyénisséggel épületeit. Ebbe a gondolkodásba nyerhetünk bepillantást három épülő projektjükön keresztül. Ezek rövid bemutatása a pályázati felhívás mellékleteként megtekinthetőek. A három terv, a rátkai Sauska Borászat, az etyeki Cider üzem és a Debreceni Egyetem Innovációs Központjának épülete a kiállítás alapelemeit képezik majd.
A DECODE PÁLYÁZAT ÉS KIÁLLÍTÁS CÉLJA
A BORD Építész Stúdió a DECODE pályázat és az azt követő kiállítás által lehetőséget kíván teremteni az építészet, a design és a képzőművészet találkozására, új kapcsolódási pontokat felfedezve és szorosabbá fűzve a társművészeti ágakat. A DECODE célja továbbá, hogy felhívja a figyelmet a gondolatok köré épülő alkotásra és ezáltal az értékteremtésre. Ezek a munkák nem a nemzetközi trendekhez igazodnak, hanem erős, önálló gondolati háttérrel és alkotói szándékokkal jönnek létre.
A pályaművek közül a művészetek és építészet különböző területeinek kiemelkedő képviselőiből felkért szakmai bíráló bizottság választja ki a kiállításon résztvevő és a díjazott anyagokat. A DECODE pályázat összdíjazása, két kategóriában (Építészet és Alkalmazott/vizuális művészet) együttesen, nettó 800.000 forint.
A pályázati anyagból rendezett kiállítás időpontja:
2018. november 7-18., helyszíne a budapesti Faur Zsófi Galéria.
A DECODE PÁLYÁZATON VALÓ RÉSZVÉTEL FELTÉTELEI
Pályázhat minden 18-35 év közötti, magyar felsőfokú vagy művészeti intézményhez kötődő (ott tanulmányokat folyató, ösztöndíjas, gyakornok, illetve már végzett magyar vagy külföldi) Építész vagy Vizuális és alkalmazott művész (designer, képző-, ipar-, új média-, video- és fotóművész).
A pályázaton való részvétel feltétele a regisztráció.
Regisztrálni lehet a decode@bordstudio.hu e-mail címen, tárgyként „regisztráció” megjelöléssel.
A regisztráció határideje: 2018. október 18.
A regisztrációs emailben az alábbi adatok feltüntetése szükséges:
A regisztrációt követően a Kiíró válasz emailben ismerteti a pályamunkák digitális feltöltésének módját. A regisztrációs email kérdést nem tartalmazhat.
A pályázat témájával kapcsolatos kérdéseket külön e-mail-ben, szintén a decode@bordstudio.hu címre várjuk, tárgyként „kérdés” megjelöléssel. A kérdéseket 2018. szeptember 18.-ig várjuk.
A DECODE PÁLYÁZAT TÁRGYA ÉS A BENYÚJTANDÓ MUNKARÉSZEK
A pályázók feladata egy olyan saját alkotás bemutatása, amelynek fókuszában, koncepciójának hátterében egy gondolat áll. Hogyan is születik meg egy alkotás? Adott a feladat vagy téma, építészet esetén a helyszín és ehhez társul sokszor egy inspiráció, egy gondolat, amelyből történet születik. Ez a koncepciót alkotó történet koherensen megjelenik az alkotói folyamatban, melynek eredménye egy erőteljes, egyedi hangulatú alkotás. Feladatunk, hogy felhívjuk a figyelmet a művészet mögött rejlő gondolati háttérre és azt közérthető formában mutassuk be. Ezért a pályázati munka legfőbb eleme a koncepció bemutatása.
A pályázók két kategóriában indulhatnak: Építészet vagy Vizuális és alkalmazott művészetek
Letölthető tartalom:
ÉME Mesteriskola 25. Ciklus
Tisztelt pályázók!
A mesteriskola tanárai 44 pályázónak köszönik meg ezúttal, hogy jelentkeztek a MESTERISKOLA XXV. ciklusra!
A beérkezett pályaműveket és portfóliókat átvizsgálva meghoztuk döntésünket.
A zsűri tagjai voltak: Arnóth Ádám, Csillag Katalin, Dévényi Tamás, Dobai János, Frikker Zsolt, Golda János, Hőnich Richárd, Kalmár László, Kund Iván Patrik, Lévai Tamás, Nagy Iván, Pelényi Margit, Pethő László, Roth János, Szabó Levente, Tomay Tamás.
A zsűrizésről: első körben minden zsűritag A/AB/B/BC/C osztályzatot adott a komplex munkákra, ez alapján 3 pályázó azonnal bejutott, öten pedig kiestek. (döntő többség alapján, egy valaki is bent tarthatott egy tervet)
Ezt követően minden tervet közösen átnézve igen, vagy nemmel értékeltek a zsűritagok, 8 igen felett lehetett bekerülni. kiesni pedig csak mindenki által megszavazva lehetett.
A további szűkítés során minden zsűritag 3 igen szavazatot adhatott ki (10 terv maradt versenyben ekkorra)
A maradék 5 tervből kettőt kellett még kiválasztani, erre mindenkinek 2 igen szavazata volt
Végül összeállt a 16 fős XXV. Ciklus amelynek tagjai:
Balázs Anna
Bagi Borbála
Bódi Gergely Gergő
Bóta Andrea
Czigány Katalin
Csépke Tamás
Csík Zsolt
Font Izolda
Huszár-Berényi Katalin
Karlovecz Ádám
Méray-Horváth Mercédesz
Mészáros Nóra
Pék Elemér
Potzner Ádám
Soltész László Gábor
Szász László Miklós
Minden pályázónak gratulálunk! hangsúlyozzuk, hogy értéktelen munkát nem találtunk!
Akik idén nem kerültek be, kérjük két év múlva próbálják meg újra!
Mindenkit értesítünk a továbbiakról! a nyertes terveket a MESTERISKOLÁN beszéljük majd meg. a nem nyert terveket egy előre meghirdetett időpontban a Kós Károly teremben fogjuk megbeszélni az érdeklődő tervezőkkel.
Köszönet és gratuláció!
A zsűri nevében: Dévényi Tamás