A Nők a Balatonért Egyesület (NABE) és a Balatoni Szövetség (BSZ) – a Miniszterelnökség Építészeti és Építésügyi Helyettes Államtitkársága támogatásával – felhívást tesz közzé az „Év Balatoni Háza 2018” díj elnyerésére.
A felhívás célja:
A felhívás célja a minőségi építészet népszerűsítése, megismertetése a tágabb közönséggel, figyelemfelhívás a Balaton környezetében épített példaértékű épületekre. Az Év Balatoni Háza 2018 díjra lakóházzal, középülettel és gazdasági/üdülő épülettel lehet pályázni.
A részvétel feltételei:
A Balaton Kiemelt Üdülőkörzet (a 2000. évi CXII törvény által meghatározott) területén megépült olyan – 2015. január 01. után használatba vett – épületekkel lehet pályázni, melyekkel szemben építésfelügyeleti eljárás nem indult.
Pályázni olyan belföldi természetes magánszemély (építész tervező) tud, aki a pályázatra benyújtott épület terveit saját nevén jegyzi, a tervezéshez érvényes tervezői jogosultsággal rendelkezik, valamint a pályázat feltételeit elfogadja.
Elbírálás:
A beküldött pályaművekből nyolctagú szakmai, társadalmi zsűri választja ki a díjazásra kerülő épületeket. A bírálóbizottság elnöke Füleky Zsolt a Miniszterelnökség Építészeti és Építésügyi helyettes államtitkára. A zsűriben a MÉSZ, a MÉK, a három érintett megye építész kamarájának delegáltja, valamint a NABE és a Balatoni Szövetség delegáltja vesz részt.
A pályázat díjazása:
Az „Év Balatoni Háza 2018” díj három kategóriában kerülhet kiosztásra:
A díjazás pénzjutalom és az adományozást igazoló oklevél. A díjazásra összesen bruttó 1.000.000,- Ft áll rendelkezésre. Az odaítélhető díj legalább 200.000,- Ft, de maximum 500.000,- Forint.
A benyújtandó pályázati anyag:
Az építési engedélyezési, illetve egyszerű bejelentés építészeti dokumentációja a megértéshez szükséges részletezettséggel, összefűzött PDF/A formátumban, valamint az épületről készült 5 darab színes fénykép JPEG, PNG, vagy TIFF formátumban.
A benyújtás határideje: 2018. augusztus 20.
További információk: az azevbalatonihaza.hu honlapon.
Cím: Európai Örökség cím
Kiíró: Európai Bizottság
Határidő: 2018. 06. 30.
Pályázhat: helyszínek tulajdonosai, vagyonkezelői vagy az azokkal megállapodást kötött szervezetek, vagy ezek hiányában a helyszín szellemiségéhez kötődő szervezetek
A kulturális örökségvédelemért felelős miniszter (a továbbiakban: miniszter) 2018-ban ismét meghirdeti az Európai Örökség cím elnyerésére pályázni kívánó helyszínek számára a nemzeti szintű előzetes kiválasztásra vonatkozó pályázatot.
Az Európai Bizottság a címmel az európai integrációt, eszméket és történelmet idéző és szimbolizáló helyszínekre kívánja felhívni a figyelmet.
Az Európai Örökség cím általános célkitűzése, hogy az európai polgárokban, különösen a fiatalokban, az európai történelem és kulturális örökség közös értékeire és elemeire alapozva megerősítse az Európai Unióhoz való tartozás érzését, megszilárdítsa a nemzeti és regionális sokszínűség elismerését és élénkítse a kultúrák közötti párbeszédet. Ennek érdekében a cím azon helyszínek szimbolikus értékének hangsúlyozására és ismertségének növelésére törekszik, amelyek jelentős szerepet töltöttek be Európa történelmében és kultúrájában és/vagy az Európai Unió építésében.
A cím uniós kiválasztási és ellenőrzési szabályait az Európai Örökség címre vonatkozó európai uniós fellépés létrehozásáról szóló, 2011. november 16-i 1194/2011/EU európai parlamenti és tanácsi határozat (a továbbiakban: EU határozat), valamint az Európai örökség cím elnyerésére pályázó helyszínek nemzeti szintű előzetes kiválasztására vonatkozó eljárási szabályokról szóló 52/2013. (VII.15.) EMMI rendelet tartalmazza. A címre pályázó helyszíneknek szánt útmutatóban az eljárásokkal kapcsolatban további magyarázat olvasható.
Az Európai Örökség cím különbözik a kulturális örökség területén meglévő más kezdeményezésektől, mint pl. az UNESCO Világörökség Listájától, vagy az Európa Tanács kulturális útvonalaitól, amennyiben: - a címet csak olyan helyszínek viselhetik, amelyek Európa és/vagy az Európai Uniót létrehozó integráció történetében kulcsszerepet játszottak;
A nemzeti szinten kiválasztott pályázataikat a tagállamok az EU határozattal szabályozott ütemterv szerint terjeszthetik elő az Európai Örökség címre, amelyekről az Európai Bizottság szakértői testülete dönt. Az Európai Bizottság számára felterjesztendő hazai helyszínek kiválasztása érdekében a miniszter pályázatot ír ki, az Európai Örökség címre történő 2019. évi felterjesztés elnyerésére.
A pályázaton az egyes helyszínek önállóan, továbbá nemzeti tematikus helyszínekként, illetve transznacionális helyszínként indulhatnak.
A nemzeti tematikus helyszín(ek) egy tagállam több helyszínéből áll, amelyeknek a közös néven benyújtott pályázataikban az ugyanazon helyszínekre vonatkozó egyéni pályázatokhoz képest európai hozzáadott értéket kell képviselniük, világossá téve a tematikus kapcsolatot az egyes helyszínek között. A nemzeti tematikus helyszínként történő együttműködés esetében az egyes helyszínek, vagy azok kezelő szervezetei számára kedvezőbbek lehetnek a feltételek a cím célkitűzéseinek megvalósításához, együttesen megfelelő szervezeti kapacitással hajthatják végre az ehhez hozzájáruló tevékenységeket, mint például a szimbolikus érték, szellemiség kiemelése, az ismertség növelése, a gazdasági és fenntartható fejlődéshez való hozzájárulás, tapasztalatok és legjobb gyakorlatok megosztásának elősegítése.
A transznacionális helyszínek - egy helyszín több államot érintő kiterjedése, vagy több tagállam helyszínei - közös nevezésükben egy adott témára összepontosítanak, mely hozzájárul a cím célkitűzéseinek megvalósításához, többek között a kultúrák közötti párbeszéd élénkítéséhez, a többnyelvűség és a sokszínűség iránti megbecsülés megerősítéséhez az európai polgárokban, továbbá az Európai Unióhoz való tartozás érzésének hangsúlyozásához, különösen a fiatalok számára.
Fogalmak
Helyszín: Az adott helyhez kötődő műemlékek, természeti, víz alatti, régészeti, ipari vagy városi helyszínek, kultúrtájak, emlékhelyek, kulturális javak és tárgyak, valamint egy adott helyszínhez kapcsolódó szellemi örökség, beleértve a kortárs örökséget is.
Transznacionális helyszín:
a) különböző tagállamokban található helyszínek, amelyek közös pályázat benyújtása érdekében valamely meghatározott témára összpontosítanak, vagy
b) a legalább két tagállam területén elhelyezkedő helyszín.
Nemzeti tematikus helyszín: ugyanazon tagállamban található helyszínek, amelyek közös pályázat benyújtása érdekében valamely meghatározott témára összpontosítanak.
Pályázók köre Pályázatot nyújthatnak be a helyszínek tulajdonosai, vagyonkezelői vagy az azokkal megállapodást kötött szervezetek, vagy ezek hiányában a helyszín szellemiségéhez kötődő szervezetek.
A nemzeti tematikus helyszín esetében a koordinátorként kijelölt helyszín nyújthatja be a közös pályázatot.
A transznacionális helyszín esetében jelen pályázat keretében magyarországi helyszín csak akkor nyújthat be pályázatot, amennyiben e helyszín a transznacionális pályázat koordinátora.
Pályázat benyújtásának módja Pályázni a mellékelt, az Európai Bizottság által készített és közzétett, a nevezett helyszín típusának megfelelő pályázati formanyomtatvány kitöltésével és benyújtásával lehet.
A pályázatot elektronikus és postai úton is meg kell küldeni az alábbi címre és e-mail-címre:
Postacím: Társadalmi és Örökségvédelmi Ügyekért, valamint Kiemelt Kulturális Beruházásokért Felelős Helyettes Államtitkárság Kulturális Örökségvédelmi és Kiemelt Fejlesztési Főosztály Világörökségi Osztály 1357 Budapest, Pf. 6
E-mail: anna.vagasi-kovacs@me.gov.hu és anna.puskas@me.gov.hu
A borítékon és az e-mailben tárgyként az EÖc hivatkozás megjelölése szükséges.
A pályázat benyújtásának nyelve magyar. Amennyiben a helyszín kiválasztásra kerül, a pályázó köteles gondoskodni a pályázat angol nyelvre fordításáról.
A pályázat terjedelme - lehetőség szerint - képekkel és a térképekkel együtt ne haladja meg a 30 oldalt (Times New Roman betűtípus, 12-es betűméret).
Határidő
A pályázatok benyújtásának határideje: 2018. június 30. A késedelmesen benyújtott pályázat elutasításra kerül.
Hiánypótlás
Hiányosan beadott pályázat esetén a pályázó 15 napon belül köteles a hiánypótlási felhívásnak eleget tenni. Ha a pályázó ennek a megadott határidőn belül nem, vagy nem a hiánypótlási felszólításban foglaltak szerint tesz eleget, a pályázat a rendelkezésre álló dokumentum alapján kerül elbírálásra; amennyiben az nem lehetséges, a pályázat elutasításra kerül.
A pályázatok értékelése, kiválasztási szempontok
A pályázatokat a formai értékelést követően, a miniszter által felkért tagokból álló szakértői tanácsadó testület értékeli. A testület értékelése az EU határozatban meghatározott célkitűzések figyelembevételével, valamint az EU határozat 7. cikkében megjelölt alábbi szempontok alapján történik:
a) A címre pályázó helyszín olyan hely, amely szimbolikus európai értéket képvisel, és jelentős szerepet töltött be Európa történelmében és kultúrájában és/vagy az Unió építésében. A címre pályázó helyszíneknek így az alábbi kritériumok közül egynek vagy többnek a teljesülését kell igazolniuk:
b) A címre pályázó helyszínek projektet nyújtanak be, amelynek végrehajtását legkésőbb a kijelölés évében kezdik meg, és amely az alábbi elemeket tartalmazza:
c) A címre pályázó helyszínek tájékoztatnak szervezeti kapacitásukról, amelyben meghatározzák, hogy az adott helyszín miként valósítja meg tervezett projektjeit, célkitűzéseit. Ez az alábbi elemeket tartalmazza:
A kitöltött pályázati formanyomtatvány része a címet nyert helyszínek négyévente megvalósuló ellenőrzési eljárásának és az annak keretében elkészítendő monitoring jelentésnek, amely során ellenőrzik, hogy az adott helyszínek továbbra is betartják-e a pályázatukban benyújtott projektben és munkatervben foglaltakat, az előzetes nemzeti szintű kiválasztási évben (2018) már megvalósuló, vagy legkésőbb a kijelölés évében (2020) elkezdett, valamint az azt követő négy évben tervezett tevékenységeket illetően.
Döntés
1.) A nemzeti szintű kiválasztás szintjén: A tanácsadó testület részletes indokolással ellátott javaslatot tesz a miniszternek az Európai Örökség cím elnyerésére az Európai Bizottság felé felterjesztendő helyszínekre. A miniszter a testület javaslatának beérkezését követően a fenti kritériumok alapján dönt az EU határozatban meghatározott célkitűzéseknek leginkább megfelelő, pályázati évenként legfeljebb két helyszínről, és döntéséről értesíti a pályázókat. A miniszter a kiválasztott legfeljebb két helyszín pályázatát 2019. március 1-jéig megküldi az Európai Bizottság részére.
Transznacionális helyszín esetében a miniszter döntését a koordinátor szerepet betöltő helyszínre, valamint a transznacionális helyszín egészére vonatkozóan hozza meg, a részt vevő tagállamok illetékes nemzeti szervének a részt vevő helyszínre vonatkozó egyetértő nyilatkozatát nem bírálhatja felül. Döntéséről értesíti az érintett nemzeti szervet.
Ha a transznacionális helyszín megfelel az EU határozat 7. cikkében foglalt valamennyi kritériumnak, a kiválasztás során elsőbbséget élvez.
2.) Az Európai Bizottság szintjén: Az Európai Bizottság az Európai testület - amely 13 független szakértőből álló testület - véleménye alapján hozza meg döntését 2020. első negyedévében. Az EU határozat 11. cikkének 2. bekezdése szerint kiírásonként, tagállamonként egy helyszín díjazható az Európai Örökség címmel. http://www.kormany.hu
Szolgáltatásunk ezen a linken rendelhető meg: http://tematikus.pafi.hu http://click.listamester.hu/lmui/faces/forms/UnsubscribeLink.jsp?m=h82kc2xyv61v2xwy&e=44x0yvif&g=jj1ua4d956kk
Ismét keressük az év legszínvonalasabb beton megoldásait!
A 2015-ben hagyományteremtő céllal meghirdetett pályázatot továbbra is nagy érdeklődés övezi. A beküldött igényes és nívós pályaművek arra ösztönözték a kiírót, hogy tervezőknek, hallgatóknak egységes keretben, de külön kategóriákban ismét meghirdessék a „Minden építés alapja” pályázatot. A felhívásra elsősorban olyan építésztervezők, építészek projektjeit, valamint egyetemi hallgatók elképzeléseit várják, akik nem félnek kihasználni a betonban rejlő lehetőségeket, és kreatívan alkalmazzák azt, továbbá a hallgatók olyan munkákat mutatnak be, melyek a betonhoz és alapanyagaihoz, valamint a technológiához kapcsolódnak. A beérkezett munkákat független zsűri értékeli.
Ismerje meg a tavalyi pályázat nyerteseit beszámolónkból, amelyet ezen a linken tekinthet meg!
Pályázati kiírás
A beton.hu (továbbiakban: Kiíró), a Magyar Cement-, Beton- és Mészipari Szövetség (CeMBeton) valamint a Magyar Betonelemgyártó Szövetség (MABESZ) és tagvállalatainak támogatásával 2018. évben országos pályázatot (továbbiakban: Pályázat) hirdet betonból tervezett, megvalósult, vagy építés alatt álló köz- és lakóépületek, üzemek, telephelyek, kreatív megoldások építész tervezői, valamint a beton szerkezeti és kreatív alkalmazására, illetve előállításához szükséges anyagokhoz és technológiákhoz kapcsolódó elképzeléseket beküldő egyetemi hallgatók számára. A hallgatói pályázaton a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Miskolci Egyetem, a Pannon Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar, a Szent István Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Kar, valamint a Széchenyi István Egyetem Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Kar hallgatói vehetnek részt.
Pályázni 3 kategóriában lehet:
A beton a víz után a második leggyakrabban használt anyag a világon. Mint széles körben alkalmazott építőanyag, annak alkalmazása, illetve alapanyagainak előállítása olyan megoldásokat igényel, amelyek alapján a beton összességében hatékony, esztétikus, mégis környezetbarát termékké válik. Az elmúlt években Magyarországon is végbemenő építészeti, anyaghasználati változások során a beton funkcionális és esztétikai térnyerése megtörtént, a beton hazai reneszánszát éljük.
E sokoldalúságból kiemelve Kiíró azon tervezőket és hallgatókat szándékozik díjazni, akik a betont nem csak a szokványos (pl. alapozás, aljzatbeton, betonváz, födém) szerkezeti elemek esetében alkalmazzák, hanem egyedi, különleges megoldásokra is. Ilyenek például a beton tömegét kihasználó határoló elemek, különböző látszóbeton megoldások, különleges szerkezeti elemek, beton burkolatok, berendezések, bútorok, kültéri elemek.
A Kiíró célja megismerni és megismertetni a szakmával, illetve a közvéleménnyel azon megoldásokat, amelyeknek tervezése és megvalósítása során az elsődlegesen alkalmazott anyag a beton, továbbá bemutatni azokat a technológiákat, amelyek a beton és alapanyagainak előállításához, alkalmazásához kapcsolódnak.
2.1. Pályázni olyan építész tervezői megvalósuló (befejezett vagy építés alatt álló) projektekkel, illetve hallgatói munkákkal, elképzelésekkel lehet, ahol az elsődlegesen alkalmazott anyag a beton, a tervezés során pedig nem csak a szokványos (pl. alapozás, aljzatbeton, betonváz, födém) szerkezeti elemek esetében használják, hanem egyedi, különleges megoldásokra is. Továbbá olyan hallgatói munkákkal, melyek saját eredményekre alapozva mutatatnak be egy-egy problémát, megoldást, újszerű megközelítést az alábbi betonhoz kapcsolódó területek egyikén, vagy ezek kombinációjában:
2.2. Ki(k) indulhat(nak) a pályázaton?
2.3. A pályázónak nyilatkozatot kell tennie, hogy vele szemben szakmai, etikai és/vagy fegyelmi eljárás nem folyik, valamint egyéb kizáró ok sem áll fenn.
2.4. Amennyiben a pályáztatott projektben mások (pl. társtervezők) is részt vettek, akkor a pályázat benyújtásához az érintettek nyilatkozatai is szükségesek.
2.5. Nem lehet pályázó az a személy, aki
3.1. A „Minden építés alapja” 2018 pályázat nettó 1.000.000 Ft összdíjazású, amely összeg a meghirdetett kategóriák első három helyezettje, továbbá tárgyjutalomban részesülő pályázók között kerül megosztásra (Ft):
I. díj | II. díj | III. díj | |
Betonépítészet tervezőknek | 300.000.- | 200.000.- | 100.000.- |
Betonépítés, építészet egyetemi hallgatóknak | 60.000.- | 50.000.- | 40.000.- |
Anyag, technológia egyetemi hallgatóknak | 60.000.- | 50.000.- | 40.000.- |
A beérkezett anyagok alapján, a Bíráló Bizottság javaslatára, a Kiíró a díjak és elismerések megosztásának, valamint díjazásának módosítására vonatkozó jogát fenntartja!
Amennyiben a pályázat nyertese a pályázati díjat maga, vagy az általa meghatalmazott személy nem veszi át, elveszti a díjra való jogosultságát!
3.2. A Díjat a pályázó építész tervező, hallgató kapja.
3.3. A Kiíró átvállalja a pályázati díjakhoz kapcsolódó adóterheket, amelyeket az adóhatóság felé teljesíti.
3.4. A Bíráló Bizottság a díjazásban nem részesült pályázatokat nem köteles megőrizni.
A beérkező pályázati anyagokat elbíráló szakmai bizottság tagjai:
Dr. Markó Balázs DLA, a Szent István Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Kar dékánja, okleveles építészmérnök, a Bíráló Bizottság elnöke
Beszédes Rita, városépítési városgazdasági okleveles szakmérnök, okleveles építészmérnök
Dr. Gável Viktória, a Cemkut Kft. kutatómérnöke, Tanúsítási Iroda vezető
Marosi Miklós, stúdióvezető és vezető tervező a KÖZTI Középülettervező Zrt-nél
Pálfy Sándor DLA, egyetemi tanár, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Urbanisztika Tanszékének vezetője
A Bíráló Bizottság összetétele a későbbiekben előre nem látható okok miatt megváltozhat, a Kiíró fenntartja jogát az esetleges változtatásra. A pályázaton résztvevőket erről a döntéséről külön tájékoztatni nem köteles, ugyanakkor a változtatás nem lehet hátrányos a pályázati folyamatra nézve.
A pályázaton a pályázati anyag hiánytalan, az alábbiakban ismertetett formában történő benyújtásával lehet részt venni. A pályázati anyagot a www.beton.hu/palyazat oldalon található online jelentkezési lap kitöltésével, és az 5.2.-5.3. pontokban részletezett dokumentumokkal kell benyújtani.
5.1. Jelentkezési lap: Megnyitás >>
5.2. A pályázati anyag követelményei, benyújtása
A pályamunkát (tervezőknél az engedélyezett építési engedélyezési tervdokumentáció releváns részeit) elektronikusan, pdf formátumban kell benyújtani. A beadott anyagból egyértelműen ki kell derüljön a beton alkalmazásának célja, módja, műszaki paraméterei, vagy pedig a vizsgált probléma/jelenség/technológia, a saját eredmények és azok értékelése, illetve javaslatok. A File-ok nevének egyértelműen tartalmazniuk kell a pályázó nevét és az egyes File-ok tartalmát (pl.: „xy_Pályamunka”).
Benyújtandó dokumentumok:
5.3. Nyilatkozatok, engedélyek
5.4. A Pályázat benyújtása, határidők
A pályázat benyújtható az on-line jelentkezési űrlap beküldésével és a pályázati dokumentáció óriás file küldő szolgáltatáson keresztül a palyazat@cembeton.hu e-mail címre küldésével.
Beadási határidő: 2018. június 30. 24:00
A Bíráló Bizottság nem bírálja el a beadási határidő után érkező, hiányos vagy a kiírásnak nem megfelelő pályázatokat.
Az alaki vagy tartalmi feltételeknek meg nem felelő pályázatokat a Bíráló Bizottság indoklás nélkül kizárhatja.
A Bíráló Bizottság amennyiben úgy ítéli meg az általa kiválasztott műveket a helyszínen megtekintheti.
Az ünnepélyes eredményhirdetésre és a díjak átadására a tárgyév őszén rendezendő „Beton Fesztivál” keretén belül kerül sor (további információ a www.beton.hu honlapon érhető el), melyen a pályázó, vagy képviselője a Kiíró részvételi díj átvállalásával vesz részt. A díjazottak személye az eredményhirdetés során kerül először nyilvánosságra.
A pályázati díj átvételére a jelentkezési lapon pályázóként megadott természetes személy, vagy írásos meghatalmazottja jogosult. Több jogosult esetén a jogosultak a pályázati díjjal kapcsolatos viszonyaikat egymás között maguk kötelesek rendezni.
A Kiíró a díjak átadásának időpontjáról, a pályázat nyerteseit a jelentkezési lapon megadott e-mail és/vagy levelezési címen írásban értesíti. Amennyiben a pályázat nyertese a pályázati díjat maga, vagy az általa meghatalmazott személy nem veszi át, elveszti a díjra való jogosultságát. Ebben az esetben a Kiíró a kitűzött díjjal belátása szerint rendelkezik.
A Pályázó a pályázat benyújtásával hozzájárul, hogy a beadott pályamű egyes részeit a díjazástól függetlenül, a Kiíró a pályázó nevének feltüntetésével népszerűsítési céllal felhasználhassa.
A Kiíró a pályázati anyagok népszerűsítési célokra történő korlátozásmentes felhasználása érdekében, a pályázati anyagok tartalmi és formai szempontból történő megfelelő kitöltését és aláírását a pályázaton való részvétel feltételévé teszi.
A Pályázó a pályázaton való részvételével nyilatkozik, hogy a jelen pályázat szerinti felhasználás harmadik személy jogát nem érinti, nem sérti. Ezzel kapcsolatban felmerülő esetleges jogkövetkezményt a pályázó köteles viselni.
MŰVÉSZETI PÁLYÁZATI KIÍRÁS
A BTM – Budapest Galéria (1036 Budapest, Lajos utca 158.) nyilvános művészeti pályázatot ír ki a Fővárosi Önkormányzat megbízásából a margitszigeti domonkosrendi apácakolostor romjainak területére felállítandó Árpád-házi Szent Margitot ábrázoló vagy őrá utaló köztéri alkotás tárgyában
1. A kiíró, megbízó megnevezése
A pályázat kiírója, lebonyolítója a Budapest Történeti Múzeum- Budapest Galéria (BTM – Budapest Galéria), megbízója, kezdeményezője és költségviselője a Fővárosi Önkormányzat (továbbiakban: Megbízó) (Engedélyokirat száma: 7303.).
2. A pályázat célja, tárgya és anyaga
A pályázat célja a Margitszigeten található egykori domonkos kolostor bejáratához közeli helyre Árpád-házi Szent Margitot ábrázoló vagy őrá utaló utaló köztéri alkotás létrehozása. A műalkotás megvalósításához felhasznált anyagra vonatkozóan megkötés nincs, azonban a tervezés során figyelembe kell venni, hogy a választott anyag tartós kültéri felállításra alkalmas legyen.
A teljes megvalósításra – beleértve a tervezést, kivitelezést, felállítást és a honoráriumot – maximum bruttó 30 millió Ft áll rendelkezésre két részletben.
3. A pályázók köre
– akik a jelen kiírásban meghirdetett feladat megvalósítására vállalkoznak, a köztéri szobrászati alkotás megtervezésétől a felállítási munkák kíséréséig,
– akik a pályázat benyújtásával a pályázati kiírás feltételeit magukra nézve kötelezőnek fogadják el.
4. A pályázat benyújtásának módja, határideje
A pályázat benyújtása digitálisan (PDF-formátumban) történik. Az elkészített pályázat dokumentumait digitális formában 2018. május 20-án 24:00 óráig kell elküldeni e-mailben.
További információk: http://budapestgaleria.hu/_/palyazatok-kozter/
A tervezett avatás: Szent Margit szentté avatás 75. évfordulóján, amely Szt. Erzsébet ünnepnapjára, 2018. november 19-ére esik.
MŰVÉSZETI PÁLYÁZATI KIÍRÁS
A BTM – Budapest Galéria (1036 Budapest, Lajos utca 158.) nyilvános művészeti pályázatot ír ki a Fővárosi Önkormányzat megbízásából az Árpád Gimnázium előtti zöldterület, III. kerület Katinyi mártírok parkjába állítandó, Árpád fejedelmet ábrázoló vagy őrá utaló köztéri szobrászati (képzőművészeti) alkotás tárgyában
1. A kiíró, megbízó megnevezése
A pályázat kiírója, lebonyolítója a Budapest Történeti Múzeum- Budapest Galéria (BTM – Budapest Galéria), megbízója, kezdeményezője és költségviselője a Fővárosi Önkormányzat (továbbiakban: Megbízó) (Engedélyokirat száma: 7303.).
2. A pályázat célja, tárgya és anyaga
A pályázat célja az Árpád Gimnázium előtti zöldterület, a III. kerület Katinyi mártírok parkjában felállítandó Árpád fejedelmet ábrázoló vagy őrá utaló köztéri szobrászati (képzőművészeti) alkotás létrehozása. A műalkotás megvalósításához felhasznált anyagra vonatkozóan megkötés nincs, a tervezés során azonban figyelembe kell venni, hogy a választott anyag tartós kültéri felállításra alkalmas legyen.
A teljes megvalósításra – beleértve a tervezést, kivitelezést, felállítást és a honoráriumot – maximum bruttó 30 millió Ft áll rendelkezésre két részletben.
3. A pályázók köre
– akik a jelen kiírásban meghirdetett feladat megvalósítására vállalkoznak, a köztéri szobrászati alkotás megtervezésétől a felállítási munkák kíséréséig,
– akik a pályázat benyújtásával a pályázati kiírás feltételeit magukra nézve kötelezőnek fogadják el.
4. A pályázat benyújtásának módja, határideje
A pályázat benyújtása digitálisan (PDF-formátumban) történik. Az elkészített pályázat dokumentumait digitális formában 2018. május 20-án 24:00 óráig kell elküldeni e-mailben.
További információk: http://budapestgaleria.hu/_/palyazatok-kozter/
A tervezett avatás időpontja 2018. november 30.
Letölthető tartalom:
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
Vedres György-díj elnyerésére
Az 1987. január 22-én elhunyt, Vedres György Ybl-díjas építész emlékére özvegye Vedres György-díjat alapított. A díjat 2013. évtől minden második évben egy építész kaphatja meg. A díjat a Magyar Építőművészek Szövetsége Elnöksége ítéli oda a „Vedres György-díj Bizottság” javaslata alapján. A díjat a MÉSZ közgyűlésén adják át a díjazottnak.
A díjazott a Vedres György-díj díszoklevele mellé nettó 100.000.-Ft, azaz százezer forint elismerésben részesül.
A Magyar Építőművészek Szövetségének Elnöksége olyan, 40 év alatti magyar építészek jelentkezését várja, akik
iskola vagy kórház tervezésével
kiemelkedő építészeti alkotást hoztak létre, és a megépült épület legkésőbb 2017. december 31-ig használatbavételi engedélyt kapott.
A pályázóknak az alábbiakat kell a részvételhez benyújtaniuk:
A pályázatokat egy példány nyomtatott és egy példány digitális formátumban kérjük benyújtani a Magyar Építőművészek Szövetsége Titkárságán (1088 Budapest, Ötpacsirta u. 2.) 2018. május 8-án 12:00 óráig postai úton vagy személyesen.
A „Vedres György díj Bizottság” tagjai: Tima Zoltán Ybl-díjas építész, Vadász Bence Ybl-díjas építész, Marosi Miklós Ybl-díjas építész - a Magyar Építőművészek Szövetsége Ellenőrző Bizottsága elnökhelyettese és Földes László Ybl-díjas építész – a MÉSZ nemzetközi kapcsolati szakértője. A Bizottság tagjai maguk közül elnököt választanak - vitás kérdésekben az elnök szavazata dönt.
Felhívás Diplomadíj pályázatra
A Somogy Megyei Építész Kamara " Lamping József Diplomadíj 2017" címen pályázatot hirdet a 2017. vagy 2018. évben diplomázott, végzett, Somogy megyében lakó vagy Somogy megyei helyszínre diplomamunkát készített építészek, építészmérnökök, valamint építész-, kert- és tájtervező művészek számára.
A pályázat nyílt, a tervlapokon a pályázó nevét, az intézmény, a tanszék és a konzulens nevét, a tervezett épület, építmény, alkotás és a helyszín címét, adatait fel kell tüntetni.
A pályázat beadásának helye, módja:
Papír alapon:
Somogy Megyei Építész Kamara
7400 - Kaposvár, Rákóczi tér 12/a
Elektronikus úton:
titkarsag@smek.hu
A pályázatok leadásának határideje:
2018. április 16.
A pályázatok benyújthatók személyesen, beküldhetők postai vagy elektronikus úton is.
A Bíráló bizottság tagjai:
Boa Árpád vezetőtervező, a SMÉK alelnöke
Ripszám János Ybl Miklós-díjas építész, a SMÉK elnökségének tagja
ifj. Lőrincz Ferenc vezetőtervező, a SMÉK elnökségének tagja
A Diplomadíj pályázatokat szakmagyakorló építészekből álló Bíráló Bizottság értékeli. Megfelelő számú és színvonalú pályázat beérkezése esetén a zsűri maximum 2 db díjat ítél oda.
A diplomadíjat a SMÉK 2018. április 25-i taggyűlése keretében adjuk át, ahol a díjazott/díjazottak vetített képes előadás keretében bemutatják a diplomadíjas terveiket.
A Diplomadíj:
Dabóczi József építész- ötvösművész által készített plakett díszdobozban
1 év kamarai tagdíj. Amennyiben a díjazott a Somogy Megyei Építész Kamara tagja kíván lenni, úgy az első éves tagdíja a diplomadíj
A Diplomadíjjal kapcsolatban esetlegesen felmerülő kérdéseket a titkarsag@smek.hu email címekre kérjük elküldeni.
Letőlthetö tartalom:
A nyilvános pályázatot a Nemzetgazdasági Miniszter a Magyar Formatervezési Tanács közreműködésével hirdeti meg. A pályázat célja a kiemelkedő színvonalú formatervezői teljesítmény elismerése.
Pályázati kategóriák
Termék
Kis és nagy szériában gyártott termékek, termékrendszerek, szolgáltatások.
Vizuális kommunikáció
Termékek, termékrendszerek, szolgáltatások megvalósult, komplex vizuális arculata, beleértve a csomagolási és információs rendszereket, webes felületeket, interaktív alkalmazásokat, média design területéhez kapcsolódó megvalósult alkotásokat is.
Terv
Termékfejlesztések és megvalósításra érett termékötletek terve makett vagy prototípus formájában, továbbá a vizuális kommunikáció területéhez tartozó tervek.
Diák
Az akkreditált felsőfokú oktatási intézmények tervezőképzésében (BA, BSc, MA, MSc, DLA) részt vevő hallgatók által, hallgatói jogviszony keretében megvalósult terméktervezés, illetve a vizuális kommunikáció területén készített alkotások.
Pályázati feltételek
A pályázatot olyan természetes vagy jogi személy, illetve jogi személyiség nélküli gazdasági társaság nyújthatja be, akinek lakóhelye, vagy amelynek székhelye az Európai Gazdasági Térség valamely tagállamának területén van.
A pályázat benyújtásához kitöltött jelentkezési lap, adatlap, illetve A/4-es formátumban nyomtatott szöveges és képi dokumentáció szükséges. A dokumentációra vonatkozó részletes megkötéseket a jelentkezési lap tartalmazza. Az adatlapot zárt borítékban, csatolva kérjük beadni.
Egy pályázó több pályázatot is benyújthat.
Pályázni lehet minden olyan alkotással, amely
Érvénytelen a pályázat, amennyiben:
A diákkategóriára vonatkozó egyéb, különös szabályok
A hallgatói jogviszony keretében készült pályamunkák kizárólag diákkategóriában nyújthatók be. A hallgatói jogviszony igazolását, illetve ha a jogviszony már nem áll fenn, az oklevél másolatát a jelentkezési laphoz kérjük csatolni.
A diákkategóriában benyújtott pályázat jeligés. A jeligét a jelentkezési lapon, az adatlapon és a pályázati dokumentációban egyaránt fel kell tüntetni, a dokumentációban a pályázó neve nem szerepelhet. Az adatlapot zárt borítékban, csatolva kérjük beadni.
Letőlthető tartalmak:
Év háza pályázat 2018
Új kategória: középülettel is lehet pályázni!
Május 18-ig nyújthatják be munkáikat családi házak, kis társasházak, illetve idén először középületek tervezői a 2018-as Év háza pályázatra. A legrangosabb hazai, független, szakmai pályázaton a két kategória egyenként 500 000 Ft fődíja mellett, idén több különdíj is gazdára vár.
Az Év háza pályázat mára a magyar építészeti közélet részeként, annak legjelentősebb szervezeteinek és szövetségeinek a támogatásával, valamint a legelismertebb építészek zsűriben való közreműködésével 10. éve keresi a példamutató építészeti teljesítményeket – 2018-ban a családi ház és kis társasház kategória mellett újdonságként középület kategóriában is. A díj mára a legismertebb és legszélesebb körben érdeklődésre számot tartó építész szakmai elismeréssé vált.
„Nagy öröm számunkra, hogy idéntől bővül az Év háza pályázat díjazásra kerülő kategóriáinak sora. 2018 – tól középületekre is lehet Év háza díjat nyerni. A pályázatnak továbbra is kiemelt alapelve, hogy a kiválasztás kizárólag szakmai szempontok alapján történjen. Nem túlzás, hogy az Év háza zsűrije az egyik legrangosabb szakmai grémium a hazai díjak és pályázatok vonatkozásában. Ennek garanciájaként a legjelentősebb építész szakmai szervezetek vezetői mellé, minden évben meghívást kapnak az előző évben Ybl Miklós-díjjal kitüntetett építészek is.” – mondta el a pályázat kihirdetésekor Szoják Balázs, építész, a pályázat kurátora.
Az országos, nyílt és nyilvános Év házapályázaton idén ismét megmérettetnek a családi házak, nyaralók és a maximum 4 lakásos lakóépületek, illetve idén először a középületek is górcső alá veszi a neves zsűri. A pályázat célja, hogy megismertesse, számba vegye azokat a minőségi építészeti alkotásokat, amelyek mind esztétikai, mind környezeti, mind pedig gazdasági szempontból példaértékűek. Az Év háza díj az első olyan, fiatalok, pályakezdők, elsőtervesek számára is elérhető pénzdíjas pályázat, amely külföldi bemutatkozásra is alkalmat ad.
A pályázat szakmai partnerei évek óta a Magyar Építész Kamara, a Magyar Építőművészek Szövetsége, a BM Területrendezési és Építésügyi Helyettes Államtitkársága, valamint a Magyar Művészeti Akadémia.
Az Év háza bíráló bizottsága az elmúlt években a fődíj mellett külön elismeréseket adhatott át, így például évek óta egy-egy épület tervezője a Magyar Építész Kamara, valamint a Magyar Építőművészek Szövetsége különdíját nyerheti el. 2015-től a díj egyik támogatója, idén pedig a családi ház, kis társasházak kategória főtámogatója a Xella Magyarország Kft. jóvoltából talál gazdára a „Zöld ház-energiahatékonyság” különdíj, illetve a 2017-ben támogatóként csatlakozott Hella ÁNR Árnyékolástechnika Kft. idén a középületek kategória főtámogatójaként különdíjat ajánlott fel. További különdíjakat oszthat ki a zsűri a Prefa Hungária Kft. és a Meva Zsalurendszerek Kft. jóvoltából.
Határidők, dátumok
A pályaművek beadása: 2018. május 18.15h
Eredményhirdetés és díjkiosztás: 2018. október 1-jén, az Építészet Világnapján
A pályaműveket elektronikusan a www.evhaza.hu weboldalon lehet benyújtani!
Zsűri tagjai 2018-ban
Elnök:
• Dévényi Sándor DLA, a Magyar Művészeti Akadémia alelnöke
Társelnökök:
• Krizsán András DLA, a Magyar Építőművészek Szövetségének elnöke
• Dr. Hajnóczi Péter, a Magyar Építész Kamara elnöke
• Szoják Balázs, építész, az „Év háza” díj kurátora
Tagok:
• Tóth Balázs, építész, az ÉMI Nonprofit Kft. szakértője
• dr. Tóth Elek, a BME Magasépítési Tanszék ny. egyetemi docense
2017-ben Ybl Miklós-díjjal kitüntetett építészek: