Az ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottság Népi Építészeti Szakbizottsága pályázatot hirdet
A múltját őrző ház – 2018.
címmel. A pályázat célja a hiteles népi építészeti értékek továbbélésének segítése azon hagyományos népi építészeti emlékek példaképként történő széleskörű ismertté tételével, ahol a jelenkori használat, a hasznosítás, és a népi építészeti értékek megőrzése kiemelkedő színvonalon valósult meg.
A pályázatra védett műemlékekkel, helyi védettségű épületekkel és semmilyen védelmet nem élvező, de értékes népi épületekkel egyaránt lehet nevezni. A pályázásnak nem feltétele, hogy a megvalósult állapot egy tudatos építészeti koncepció alapján jött-e létre, vagy a mindennapok változásainak folyamatában, egy új igény szerinti jó ízléssel történt átalakítással, berendezéssel alakult-e ki. Az elbírálás legfőbb szempontja, hogy a jelenlegi használat hogyan illeszkedik az eredeti funkcióhoz, illetve mennyiben segíti elő az emlék értékeinek védelmét - érvényesülését. Bírálati szempont, hogy milyen mértékben sikerült összhangot teremteni a történeti épület szellemisége és a kiegészítések között, illetve hogyan felel meg az épület a mai igényeknek.
A múltját őrző ház-díj odaítélésére bárki tehet javaslatot a mellékelt adatlap kitöltésével és a nepiepiteszet@icomos.hu címre 2018. április 9. határidőig történő megküldésével. A javaslat megérkezését az ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottság Titkársága elektronikus levél útján visszaigazolja. A kiírásnak nem megfelelő, hiányos, vagy határidő lejárta után érkezett javaslatokat a Bíráló Bizottság nem veszi figyelembe, azok anyagát nem őrzi meg, és nem küldi vissza.
A beérkezett javaslatokat az ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottság Népi Építészeti Szakbizottsága e célra kijelölt Bíráló Bizottsága értékeli. A Bizottságban meghívott szakmai társszervezetek delegáltjai is részt vesznek. A Bíráló Bizottság a javasolt alkotásokat úgy terjeszti elő az ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottság Vezetőségének, hogy döntését a XXI. Békési Népi Építészeti Konferencián, 2018. szeptember 27-én nyilvánosságra hozhassa, s a Díjakat átadhassa.
A pályázattal kapcsolatos további információ kapható:
Fehér Judit
+36-30-249 1669
Letölthető tartalom:
Március 23-ig pályázhatnak a gyakorló építészek és az építészhallgatók a fémlemez burkolatok alkalmazási lehetőségeinek bemutatásával, egyszerűen és gyorsan, online felületen!
Ismét keressük a figyelemre méltó, PREFA innovatív alumínium tető- és homlokzati panelek felhasználásával megvalósult készült izgalmas projektet! Akár a megvalósítás előtti fázisában, akár a megvalósult állapotban vannak.
Várjuk a minőségi fémlemezfedések és burkolatok bemutatásra alkalmas pályaműveket, legyen szó műemlék épületről vagy modern környezetben megjelenő felhasználásról. A pályázat célja bemutatni, hogy a minőségi fémlemez fedés és burkolat esztétikussága, megmunkálhatósága és műszaki jellemzői miatt nem szab határt a tervezői fantáziának, vagyis alkalmazásával akár a legkülönlegesebb építészeti elképzelések is megvalósíthatóak.
Egy pályázat, két kategória
Az A. kategóriában építészek PREFA anyaggal fedett – burkolt, megvalósult épületek (középületek, lakóházak, műemlék épületek), vagy PREFA termék falhasználásával készült építési engedéllyel rendelkező tervek (középületek, lakóházak, műemlék épületek) és dokumentáció benyújtásával pályázhatnak.
A B. kategória építészhallgatók egyéni vagy csoportos ötlet/tervpályázata, ahol a hallgató az általa választott bármilyen középületen, vagy lakóépületen (minimum 4 lakásos társasház) PREFA termékek alkalmazását mutatja be.
A pályázat beadási határideje: 2018. március 23. 00:00.
A részletes pályázati kiírása és a pályázat beadása: www.prefapalyazat.hu
A 2018. évi pályázat Bíráló Bizottsága
DÍJAK, ELISMERÉSEK
Kategóriánként 1-1 építészeti alkotás első díjat nyer.
Kategóriánként további 5-5 építészeti alkotás jogosult tervezője (1 fő) rangsorolás nélküli díjazásban részesülhet, amely 2 napos ausztriai tanulmányút teljes ellátással.
Az első díj
A. kategória:
B. kategória:
A további díjazottak elismerése
További információ a Prefa Hungária Kft. termékeivel műszaki megoldásaival kapcsolatosan:
Cím: 2040 Budaörs, Gyár u. 2.
Képviselő: Nemere Judit cégvezető
E-mail: judit.nemere@prefa.com
Tel: 0623/511-670
További információ a pályázat benyújtásával kapcsolatosan a pályázat lebonyolítójától kérhető:
Build-Communication Kft.
Gyurcsik Fanni, a pályázatért felelős munkatárs
2040 Budaörs, Liget utca 3/2.
T: (23) 611-028
gyurcsik.fanni@buildmarketing.hu
A Mozgássérültek Budapesti Egyesületének Egyetemes Tervezés Információs és Kutatóközpontja (ETIKK) célja az egyetemes tervezés terjesztése, ösztönzése. E tervezési mód olyan épített környezetet, termékeket, szolgáltatásokat és alkalmazásokat hoz létre, amelyek nemre, korra, fogyatékosságra, termetre tekintet nélkül mindenki számára egyaránt használhatóak.
Az ETIKK egy projekt keretében most arra vállalkozott, hogy összegyűjti, közzéteszi és terjeszti az egyetemes tervezés hazai jó példáit.
Ehhez pályázatot írtunk ki. Február 20-ig várjuk mindazok jelentkezését, akik az egyetemes tervezés szempontjainak megfelelő épített környezetet, szolgáltatást, eszközöket, tárgyakat, berendezéseket hoztak létre.
A pályázati felhívás az alábbi linken érhető el:
http://www.etikk.hu/pelda/keressuk-az-egyetemes-tervezes-hazai-jo-peldait/
Tisztelt Partnerünk!
Magyarország egyik legrangosabb és legjelentősebb díjazású építészeti pályázatát, az Év Homlokzatát idén, immár nyolcadik alkalommal írjuk ki. A díj célja új és felújított épületek esetében a mai magyar építészet értékteremtő házainak, a homlokzat formálásának és kialakításának értékelése, illetve az azokat megalkotó építészek és kivitelezők elismerése.
Tisztelettel kérjük Önt, hogy hívja fel kivitelező partnereinek figyelmét a pályázatunkra!
Az Év Homlokzata 2018 pályázatra építészek és kivitelezők jelentkezhetnek 2014. január 1. – 2018. április 30. között épült vagy felújított épületekkel öt kategóriában, melyek a családi ház, társasház, középület, műemlék és panelfelújítás. A díj értéke kategóriánként nettó 1 millió forint. Nevezni azokkal az épületekkel lehet, melyeknek homlokzati kialakításában Baumit anyagokat használtak fel. A beérkezett pályaművekből a díjazottakat egy független szakmai zsűri választja ki. Az eredményhirdetés 2018 novemberében lesz.
A pályázat kiírása és a nevezés a www.evhomlokzata.hu honlapon érhető el.
A díj alapítója és fő támogatója a Baumit Kft.
Együttműködését köszönjük!
Üdvözlettel:
Baumit Kft.
Tervezett már lakóépületet, ahová Internorm ablakok kerültek? Vagy éppen most dolgozik olyan házon, ahová Internorm ablakok kerülnek? Akkor önnek szól az „Ablak – fény és élet” pályázat! 2018. február 2-ig küldje be pályázatát és nyerje meg az 5 db Leica professzionális lézeres távolságmérő-készlet egyikét!
Pályázati részvétel feltételei
Olyan belföldi természetes magánszemély építész tervező(k) indulhat(nak), aki(k) a pályázat tárgyát képező épület tervezését saját nevével/nevükkel jegyzi(k), és az épület tervezéséhez érvényes tervezői jogosultsággal rendelkezett/rendelkeztek az épület engedélyezésekor, és a pályázat feltételeit magára/magukra nézve kötelezően elfogadja(k), és megfelel(nek) a kiírás valamennyi feltételének (a továbbiakban: „Pályázó”).
További feltétel, hogy olyan Magyarországon megvalósult lakóépülettel, lakóépület bővítéssel, felújítással vagy nyaralóépülettel lehet pályázni, ahol bármilyen, az Internorm által gyártott ablak került beépítésre és ezt a Pályázó hitelt érdemlően (megrendelésszámmal) igazolni tudja. Pályázni lehet továbbá olyan háztervekkel, ahol az épülethez az Internorm ablakokat már megrendelték és ezt a pályázó hitelt érdemlően (megrendelésszámmal) igazolni tudja.
A pályázatra terv szintű, új építésű és felújított épülettel a következő kategóriákban lehet pályázni:
A pályázati anyag követelményei
A megvalósult épületek esetében:
5-10 db színes külső és belső fénykép (min. 300 dpi/kép, max. 10 MB, jpg vagy tif)
A tervek esetében:
Látványtervek az összes homlokzatról (tervlapok pdf formátumban)
Nyilatkozatok, engedélyek
A Bíráló Bizottság
Elnök: Kovács Péter DLA vezető tervező, Archiko Kft.
Tagok:
A pályázat díjai:
Öt professzionális Leica lézeres távolságmérő készlet
A bírálóbizottság minden kategóriában 1-1 díjat ítél oda, közönségszavazással további két díj kerül kiosztásra.
Eredményhirdetés és díjkiosztás:
2018. március 9-i Nemzetközi Építészkongresszuson
További részleteket a pályázati kiírásban talál a www.internorm.hu oldalon.
A FAKRO és a BIMobject nemzetközi építészpályázatot hirdet tetőterek felújítására és átformálására.
Sötét és elfeledett tetőtéri terek, tele felesleges kacatokkal, ez már a múlt – a jelenlegi divatnak köszönhetően a tető alatti élettér népszerűvé vált a belsőépítészek és építészek számára világszerte.
Az elrendezés és kialakítás sokfélesége a szokatlan alaprajzoktól és a különböző tetőszerkezeti formákból ered. Az ebből eredő előnyök csak az egyes projektek egyedi megközelítése által érhető el.
Azonban a kirakós legfontosabb eleme ebben az esetben a fény. A legfontosabb belsőépítész a fény maga, létrehozva a teret, hozzájárulva hangulatos helyiségekhez a tető alatt. A vizuális szempontok mellett a fény hatalmas hatással van az épületek hangulatára, fokozza a kreatív gondolkodást és befolyásolja a gyermekeink megfelelő növekedését.
A FAKRO, a tetőablakok gyártásában globálisan kulcsszerepet vállaló cég tökéletesen ismeri és megérti ezt a változást. A FAKRO és a BIMobject most közösen hívja meg az építészeket a világ minden részéről a „FAKRO Fusion – before & after” építész pályázatra, ahol a szakembereknek lehetősége nyílik a tetőszerkezet alatti koszos és sötét helyek átformálására világos és új funkciókkal ellátott élettérré.
A pályázat feltételei:
A pályaművek javasolt tartalma:
Díjazás:
Beküldési határidő: 2017 október 16. és 2018. február 20. között
Eredményhirdetés: 2018. március 15.
Szervezők: FAKRO | BIMobject
Médiapartnerek: archDaily archello
Részletesebb információ magyarul: a FAKRO Magyarország Kft. weboldalán (http://www.fakro.hu/epiteszeknek/nemzetkozi-epitesz-palyazat/fakro-epitesz-palyazat/)
A pályázat teljes leírása és a pályázati űrlap angol nyelven: a FAKRO.com központi oldalán. (http://www.fakro.com/architects/international-design-competition/fakro-fusion/)
A KAZA Concrete Nagy-Britanniában és az Egyesült Államokban megrendezett tervezői pályázatait követően idén először Magyarországon is megrendezi burkolat-tervezési versenyét.
A győztes pályázat tervezője abban a kivételes lehetőségben részesül, hogy lapterve bekerül a KAZA kollekciójába.
http://www.kazaconcrete.com/designverseny
Letölthető dokumentumok:
PÁLYÁZZ ÉS LÉGY TE A JÖVŐ ÉPÍTÉSZE, TERVEZŐJE!
2002-ben Franciaországban az ALGECO megalapította az Architecture(s) Élémentaire(s) díjat.
Az alapító célja, hogy feltárja a jövőt építészeti szemszögből, innovatív ötletekkel, a zsűri által előre meghatározott témában. Ezen felül pedig megtalálja és felkarolja azokat a fiatal építészeket illetve tervezőket, akik a leginnovatívabb és legmodernebb megvalósítható elképzelésekkel rendelkeznek és megvalósítsa azokat a projekteket, amelyek a zsűri szavazata alapján a legjobbak az adott év, adott témájában.
A verseny másik célja, hogy bemutassa moduláris építészet lehetőségeit, hogy a beruházók és a kivitelezők körében is rávilágítson arra a tényre, hogy a moduláris, könnyűszerkezetes rendszerek, épületek ideiglenes vagy állandó építésében milyen lehetőségek rejlenek.
A 2002 óta indított verseny az ALGECO szervezésében minden második évben, így idén is megrendezésre kerül és idén először lehetőség nyílt Magyarországnak is képviseltetni magát. Az ARCHITECTURE(S) ÉLÉMENTAIRE(S) verseny, BETTER SPACE/BETTER HEALTH szlogennel fényjelzett 2017-es témája: „A város szívében egy új menedék kiépítése – az egészség, és a jó közérzet jegyben”. Ezzel a versennyel olyan fiatal építészek, tervezők, iparművészek, belsőépítészek és más alkotóközösségek projektjei kapnak elismerést, akik tervükkel nem csak az előírt elvárásoknak felelnek meg, hanem innovatív ötleteikkel hozzájárulnak az ott élők, dolgozók komfortérzetének javításához, előtérbe helyezik az egészséges életmódot, emelik a környezet esztétikai értékét és alkotásuk turisztikai vonzerőt képvisel. A pályázatok elbírálásánál fontos a standard ALGECO termékpaletta elemeinek használata, műszakilag és gazdaságilag megvalósíthatóság, városi környezetnek megfelelő innovatív összeállítás, esztétikai újítás és a környezetvédelmi szempontok figyelembe vétele is.
Az Architecture(s) Élémentaire(s) versenyre minden alkalommal számtalan pályázat érkezik, jobbnál jobb pályaművek születnek, amelyek a francia szakmai zsűri véleménye szerint megmutatják az emberi képzelet határtalanságát és az innováció korlátlanságát.
A versenyen való részvétel nem csak arra ad kimagasló lehetőséget a pályázónak, hogy összemérje tudását nemzetközi szinten, hanem a győztes projektet meg is építik Franciaországban, így akár nemzetközi karriert is jelenthet. A 2. illetve 3. helyezést 5000 illetve 3000 Euro pénzjutalomban részesítik illetve a legjobb 20 pályamű publikálva lesz a “Architecture(s) Elémentaire(s)” kiadványban, illetve bemutatásra kerül a verseny díjkiosztó ünnepségén
Bővebb információ, a pályázat feltételei az alábbi oldalon: http://algeco.hu/palyazat/
Még két hétig lehet versenybe szállni az Energy Globe Magyarország díjakért
Az idei évben már építészek és kivitelezők is jelentkezhetnek a fenntarthatóság és az energiahatékonyság egyik legrangosabb nemzetközi eseményének hazai fordulójára. Az Energy Globe Magyarország nevezési időszaka október 15-ig tart.
Az E.ON által támogatott díj célja, hogy a leginnovatívabb hazai fenntarthatósági kezdeményezéseknek nyilvánosságot és elismerést biztosítson, és hozzájáruljon a környezet- és energiatudatos szemlélet népszerűsítéséhez.
Tavaly vállalati, önkormányzati és a fiatalok szemléletváltásáért dolgozó projektekkel lehetett nevezni, idén azonban további 3 kategóriával bővül a pályázat. Mostantól energiahatékony, környezetkímélő épületekkel is lehet versenyezni, és olyan magánszemélyek pályázatát is várják, akik a háztartásukban, tágabb közösségükben környezet- vagy energiatudatos változást hozó kezdeményezést indítottak el. Sőt, olyan csapatok is jelentkezhetnek, akiknek az energiához, fenntarthatósághoz kapcsolódó innovatív ötletéből már létezik egy bemutatható prototípus, mintapéldány, de a piacra lépéshez szeretnének szakmai és anyagi támogatást kapni.
Pályázni 2017. október 15-ig lehet a díj weboldalán, egy egyszerű nevezési űrlap kitöltésével. A beküldött nevezéseket először az energetika, klímaváltozás és innováció terén elismert szakértőkből, valamint közéleti személyiségekből álló zsűri értékeli, azt azonban, hogy a bíráló bizottság által kiválasztott döntős pályázatok közül ki legyen a győztes az egyes kategóriákban, a közönség döntheti el online szavazással.
A kategórianyertesek a fenntarthatósághoz, energiahatékonysághoz, az okos otthonokhoz és az innovációhoz vagy a projektekhez kapcsolódó díjakat vehetnek át:
A verseny fődíját, egy 100% elektromos Nissan LEAF-et a zsűri által kiválasztott legjobb pályázó viheti haza.
A nyerteseket 2018 tavaszán, ünnepélyes díjátadó keretében hirdetik ki. A Bíráló Bizottság elnöke idén is Ürge-Vorsatz Diána, Nobel-díjas klímakutató, egyben a Közép-Európai Egyetem éghajlati és fenntartható energiapolitikai kutatóközpontjának vezetője. „Nagy öröm számomra, hogy idén még több, a jövő és a fenntarthatóság iránt lelkesedő szakembert tudunk megszólítani az új kategóriák elindításával. Ez a díj kiváló lehetőséget biztosít arra, hogy ráirányítsuk a figyelmet a jövőbe mutató kezdeményezésekre az új megoldásokra fogékony nagyközönség vagy akár a befektetők körében.” – hangsúlyozta a zsűri elnöke.
„Azokat szeretnénk díjazni az Energy Globe programban, akik a jövőt építik. Az energetika és a fenntarthatóság most az egyik legizgalmasabb területe az innovációnak. Az új kategóriákkal szeretnénk nyilvánosságot adni a legjobb hazai kezdeményezéseknek, és megmutatni a szélesebb közönségnek, hogyan lehet tenni az energia- és környezettudatos jövőért már ma.” – mondta Jamniczky Zsolt, a zsűri tagja, az E.ON Hungária igazgatósági tagja.
A verseny újonnan érkezett zsűritagja, D. Tóth Kriszta és Jamniczky Zsolt egy „Fordított Elviszlek magammal” kiadásban beszélgetett az energiatudatos életről, a fenntartható jövőről és az Energy Globe Magyarország díjról. A videó a következő linken nézhető meg:
https://www.youtube.com/watch?v=RRvjJJdxHQ8
További információ: www.energy-globe.hu