Nagyon fontos állomásához érkezett a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázat, a szakma legfontosabb - nemzetközi háttérrel rendelkező - versenye negyedszázados jubileumára készül.
Az elmúlt 25 évben a magyarországi ingatlanfejlesztés szinte minden fontos létesítménye részt vett a megmérettetésen. A gazdasági változás hatására indult ingatlanfejlesztés első objektumaival kezdődő történet mára érett és igen fontos, nemzetközi elismerést szerzett seregszemlévé fejlődött.
A FIABCI Magyar Tagozata többek között azzal a céllal indította útjára 1997-ben Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázatot, hogy elősegítse a magyarországi ingatlanfejlesztők részvételét a FIABCI World Prix d’Excellence nemzetközi ingatlanfejlesztési pályázaton.
A világ legnagyobb ingatlan szakmai szövetsége az 1951-ben alakult párizsi székhelyű több, mint 60 országban jelen lévő FIABCI a Wall Street Journal támogatásával 1992 óta rendezi meg a FIABCI World Prix d’Excellence nemzetközi nívódíj pályázatot.
A pályázat a szakmai szempontokat maximálisan figyelembe vevő verseny, amelyre az öt kontinens szinte minden országából érkeznek nevezések.
Az eddig lebonyolított 33 pályázaton 37 ország nyert díjat. A nemzetközi zsűrit a 35 - 40 tagországot képviselő 65-70 delegáltja alkotja. Minden egyes kategóriában az ingatlanfejlesztés 12-15 vezető szakembere bírálja a résztvevő projekteket.
A Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázatot szinte minden magyar vezető szakmai szövetség támogatja, melyek vezető szakemberei mellett további 10 FIABCI szakember vesz részt a világ minden tájáról a pályázat elbírálásában.
A magyar pályázat nyertesei jogosulnak képviselni Magyarországot a FIABCI World Prix d’Excellence pályázaton.
A magyar ingatlanfejlesztők, építészek, tervezők és kivitelezők munkájának magas színvonalát a nemzetközi porondon elért eredményeik minősítik. A magyar pályázat győztesei tavaly 5 első és 1 második helyezést értek el és ezzel az első megjelenés óta Európa legjobbjaiként összesen 33 első díjat és 39 második díjat nyertek a FIABCI World Prix d’Excellence nemzetközi pályázatokon.
A szervezők és a támogatók remélik, hogy a negyedszázados jubileumi pályázaton a hagyományoknak megfelelően, sőt azt túlszárnyalva ismét nagyon sok magas színvonalú fejlesztési projekt indul a versenyben.
Bízunk benne, hogy az idei pályázat nyertesei folytatják a hagyományokat és 2024. júniusában a FIABCI Kongresszusa keretében megrendezésre kerülő díjátadó gálán ismét lesz nyertes magyar projekt.
Budapest, 2023.03.28
Gönczi László
a FIABCI Magyar Tagozat és a Bíráló Bizottság elnöke
a FIABCI Prix d’Excellence Committee alelnöke
Letölthető tartalmak:
A Dél Dunántúli Építész Kamara nyilvános alkotói pályázatot hirdet egy Breuer Marcell emlékére felállítandó emlékoszlop tervezésére.
Breuer Marcell építész és tárgytervező az egyik legjelentősebb nemzetközi hírnevet elért szülöttje Pécs városának. Nevét a PTE Műszaki és Informatikai Kar róla elnevezett Doktori Iskolája mellett 2010 óta egy fontos középületeknek helyet adó sétány is viseli. Személye még így is sokak számára ismeretlen szülőföldjén, és világhírű tevékenységével kevesen vannak tisztában.
Újabb kutatás szerint születésének helye az Irgalmasok utcája 4. szám alatti lakóépület volt. A szülőhely megjelölése sokat jelent a pécsi kötődés megmutatásában, mely szerencsés módon a belváros egyik forgalmas helyszínével is egybe esik. Az épülete a DDÉK táblával kívánja megjelölni, melynek tervezése folyamatban van.
A DDÉK ugyan akkor fontosnak tartja egy olyan köztéri tárgy, nevezetesen egy emlékoszlop elhelyezését is, mely valamivel bővebb információt ad életéről, és munkásságáról, és megjelenésével felhívja a figyelmet annak jelentőségére. Erre alkalmas helyszín - a Várossal történt előzetes egyetértés alapján - a Breuer Marcell sétány nyugati szakasza mellett fekvő zöldfelület. A 2010-ben kialakított útvonal a Tudásközpontot és a Kodály Központot, mint a város két kiemelkedő, építészetileg is példamutató kulturális intézményét köti össze a Pécsi Tudományegyetem keleti kampuszával.
Letölthető tartalmak:
Meghosszabbított jelentkezési határidő! 2023. február 27. 23:59
A Magyar Urbanisztikai Társaság pályázatot hirdet főiskolák és egyetemek urbanisztikai és ahhoz kapcsolódó témájú szakirányán végző alap- és mesterképzésben résztvevő hallgatók kiemelkedő szakdolgozatainak/diplomaterveinek díjazására.
A Magyar Urbanisztikai Társaság újra meghirdeti pályázatát főiskolák és egyetemek urbanisztikai és ahhoz kapcsolódó témájú szakirányán végző alap- és mesterképzésben résztvevő hallgatók kiemelkedő szakdolgozatainak/diplomaterveinek díjazására az alábbi témakörökhöz kapcsolódóan:
településtervezés és városépítés,
szabadtértervezés,
A pályázaton a 20212/22-as tanév őszi és tavaszi félévében megvédett munkák indulhatnak. A Magyar Urbanisztikai Társaság Bíráló Bizottsága kiemelt figyelemben részesíti a gyakorlati hasznú (tervet, tervi szintű javaslatot, módszertant, a szakma gyakorlói számára közvetlen hasznossággal bíró) munkákat.
A jelentkezés menete
A jelentkezés a Google Forms-szolgáltatáson keresztül történik. a jelentkező itt töltheti ki a jelentkezési űrlapot. A jelentkezéskor nem kérünk nyomtatott példányt a dolgozatból, de amennyiben az értékelés során bírálónk kifejezetten kéri, akkor felvesszük a kapcsolatot a pályázóval.
A beadandó mellékleteket WeTransfer linkként kérjük elküldeni a mut@mut.hu e-mail címre! A levélben fel kell tüntetni a jelentkező nevét, valamint az egyetemet.
Beadandó mellékletek
A diplomadolgozat és rajzi munkarészei, mellékletei
Bírálatok - a dolgozat bírálásakor a tanszék által bekért és adott (un. belső) opponenciák
Tanszékvezetői ajánlás – a pályázó hallgató munkájának ajánlása
A mellékleteket kérjük egy darab, legfeljebb 500 Mb méretű összefűzött .pdf-ként feltölteni az online feltöltő felületen keresztül.
A jelentkezés határideje - Meghosszabbított jelentkezési határidő!
A jelentkezés és a pályázat mellékleteinek feltöltési határideje: 2023. február 27. 23:59
Az elbírálás menete és díjazás
A dolgozatokat két gyakorló szakmai opponens értékeli egységes pontozólap segítségével és javaslatát a Bíráló Bizottság elé terjeszti, aki dönt az elismerések odaítéléséről. A Bizottság a beérkezett pályázatok számának és minőségének függvényében legfeljebb 7 díjat és további dicséreteket ad ki.
A díjakat ünnepélyes keretek között a Társaság elnöke adja át, várhatóan március-április hónapban. A Diplomadíjasok az elismerés mellett egy éves tagdíjmentességet élvezve felvételt nyernek a Magyar Urbanisztikai Társaságba is.
Az időközben bekért dolgozatokat a díjátadó ünnepségen kapják vissza a pályázók. Az ünnepség után személyes átvétel lehetséges a MUT Titkárságán.
Kérdésed van? Fordulj bátran Farkas Péterhez! +36 20 267 8199 p.farkas@mut.hu
Letölthető tartalom:
Március 14-én lezárul a nevezés az építészeti szakma egyik legrangosabb elismerésére. A Wienerberger által életre hívott és kétévente megrendezett Brick Award-on a modern és innovatív téglaépítészet legkreatívabb példáit díjazzák a nemzetközi téglaépítészet független platformjaként. A jelentkezés ingyenes, a pályaműveket angol nyelven kell feltölteni 2023. március 14-ig.
Több mint egy évtizede rendezi meg a nemzetközi versenyt a Wienerberger, amit a vállalat azért hozott létre, hogy mind az építészeket, mind a szakmán kívüli rajongókat az új építési formák felfedezésére, illetve a tervezési koncepciók megosztására ösztönözze. Az elmúlt évek során a világ minden tájáról érkeztek projektek, és a jelöltek, valamint a nyertesek kiválasztása során a gyártók és téglatípusok széles skáláját használták fel, minden színben és formában.
A Brick Award díjra idén is öt kategóriában várják építészek, nemzetközi építészkritikusok, ingatlanfejlesztők és újságírók pályaműveit. A nevezéseknek jelentős részben kerámia építőanyagokból kell állnia és illeszkednie kell a kiírt kategóriák egyikébe, melyek a családi házaktól a társasházakon át munkahelyek, irodák, kereskedelmi épületek, vagy akár kulturális, oktatási, vagy egészségügyi épületek is lehetnek.
A győzteseket kétévente, díjátadó ünnepség keretében hirdetik ki. A díjazottak a zsűri által kiválasztott, top 50 nevezővel együtt bekerülnek a rendkívül színvonalas Brick Book-kiadványba, melybe már számos magyar pályázat bekerült az évek során. Sőt 2006-ban egy magyar páros, Cságoly Ferenc és Keller Ferenc nyerte el a nemzetközi elismerést.
Brick Award pályázat - Wienerberger Magyarország
Nevezés angol nyelven
A nevezés során egy online űrlapot kell kitölteni angol nyelven, amely a projekt alapvető adataiból, a projektet leíró rövid tájékoztató szövegből, valamint az épületről készült képek és tervek feltöltéséből áll. A nyertes projekteket pénzdíjjal jutalmazzák, és nyilvánosságot szereznek a világ minden táján. A nevezés ingyenes és az alábbi linkre kattintva érhető el:
https://www.brickaward.com/Submission.html
A nevezők a pályaműveikhez további ötleteket és inspirációt gyűjthetnek a Brick Award Pinterest oldaláról, melyet az alábbi linken érhetnek el:
https://www.pinterest.at/brick_award/
Wienerberger Magyarországról:
A Wienerberger Magyarország a nemzetközi Wienerberger csoport tagja. Az anyavállalatot Bécsben alapították 1819-ben, mely mára a világ egyik legnagyobb téglagyártójává nőtte ki magát, első helyen áll a homlokzatburkoló téglák gyártásában, és vezető pozíciót foglal el a kerámia tetőcserép gyártása terén Európában. Összesen 28 főként európai országban, valamint a Indiában, az USA-ban, Kanadában van jelen a társaság. A cégcsoport világszerte 19 000 alkalmazottat foglalkoztat és 216 gyártóhellyel rendelkezik. A Wienerberger magyarországi leányvállalatát 1990-ben azzal a szándékkal alapította, hogy technológiai rendszereit és termékeit egész Kelet-Közép-Európában helyi gyártás révén honosítsa meg. Mára a társaság a magyar építőanyag-piac kiemelkedő szereplőjévé vált. A magyarországi csoport termelése jelenleg nyolc helyszínen zajlik, a hazai foglalkoztatottak száma pedig már megközelíti az ezer főt.
A Mathias Corvinus Collegium Alapítvány nyílt építészeti tervpályázatot írt ki az révfülöpi gyermeküdülő területének teljes körű felújításának, átalakításának és bővítésének megtervezésére.
A szeptember 27-ig beérkező pályaműveket a szakma kiválóságaiból álló bírálóbizottság értékelte. A bírálóbizottságban a Révfülöp Nagyközség Polgármestere, Kondor Géza és Főépítésze, Epres Róbert biztosították, hogy a helyi lakosok és település érdekei is érvényesüljenek, a magas építészeti minőség zálogát pedig a szakma kiemelkedő képviselői jelentették.
A Bírálóbizottság:
Csóka Balázs DLA, a bizottság társelnöke, Sándor János, a Magyar Építész Kamara képviseletében, Krizsán András DLA, Ybl-díjas építész, a Magyar Építészművész Szövetség elnöke, Epres Róbert Révfülöp főépítésze, Kálmán Ernő DLA, Ybl-díjas építész, Lamos Péter építész Veszprém Európa Kulturális Fővárosa Veszprém 2030 Műszaki Infrastruktúra Fejlesztő Kft. ügyvezetője, és Sulyok Miklós művészettörténész, az MMA tagja.
A pályázatra 18 pályamű érkezett be, további kettőt határidőn túli beküldés miatt az EKR rendszer automatikusan kizárt a versenyből. A beérkezett 18 pályaműből egyet pedig azért zártak ki, mert a titkosságot megsértve a pályázó feltöltötte a nevét a benyújtott anyagba.
A bírálóbizottság három pályaművet javasolt megvételre, ötöt pályázatot pedig kiemelt megvételre.
Megosztott első hely:
A második helyezett a Hello Wood pályázata.
A bírálóbizottság a Fiúk Építész Stúdiót javasolta az Ajánlatkérőnek, hogy velük folytassa le a további tervezésre irányuló hirdetmény nélküli tárgyalásos közbeszerzési eljárást.
A Magyar Építész Szövetség az MCC-vel együttműködve a közeljövőben tervpályázati ismertető előadást tart a szakmai és laikus érdeklődőknek egyaránt, ahol valamennyi pályázó bemutathatja saját koncepcióját, tervpályázatát és elmondhatja tervezési gondolatait.
forrás: mmc
MADÁCH IMRE MŰVELŐDÉSI KÖZPONT FELÚJÍTÁSA ÉS KÖNYVTÁR FUNKCIÓVAL VALÓ BŐVÍTÉSE, KÖRNYEZETÉNEK RENDEZÉSE ÉPÍTÉSZETI ÉS TÁJÉPÍTÉSZETI NYÍLT ÖTLETPÁLYÁZAT EREDMÉNY
A DÍJAZOTT PÁLYAMŰVEK RANGSOROLÁSA:
A Bírálóbizottság döntése szerint 4.000.000,- Ft-os I. díjban részesült
Az 18. számú pályamű szerzője: Gereben Marián Építészek Kft.
Tervezők: Gereben Péter, Marián Balázs
Munkatársak:
építészet: Ivicsiscs Júlia, Módi Miklós, Percz Gábor, Tábi Sára (Gereben Marián Építészek Kft)
tájépítészet: Tihanyi Dominika, Szohr Gábor (Újirány Tájépítészet Kft.)
épületgépészet: Mészáros Olivér (MEVAPLAN TEAM Mérnökiroda Kft.)
A Bírálóbizottság döntése szerint 3.000.000,- Ft-os II. díjban részesült
A 11. számú pályamű szerzője: Páll András István
Tervező: Páll András István
A Bírálóbizottság döntése szerint 1.500.000,- Ft-os Kiemelt megvételben részesült
A 17. számú pályamű szerzője: Szunter Tibor
Tervező: Szunter Tibor
Társtervezők: Chen Ming Rong, Soós Zsófia Fruzsina, Szolga Kata, Gellár Jakab
A Bírálóbizottság döntése szerint 1.000.000,- Ft-os rangsorolás nélküli Megvételben részesült
A 9. számú pályamű szerzője: BAHCS MŰVEK Kft.
Tervező: Hemle Csaba
Társtervezők: Báger András, Virág Anett, Székely László
A Bírálóbizottság döntése szerint 1.000.000,- Ft-os rangsorolás nélküli Megvételben részesült
A 22. számú pályamű szerzője: Juhász Kristóf Attila
Tervező: Juhász Kristóf Attila
TárstervezőK: Pék Elemér, Hőgye Norbert
Letölthető tartalom:
Vác Város Önkormányzat tisztelettel meghívja Önt A MADÁCH IMRE MŰVELŐDÉSI KÖZPONT FELÚJÍTÁSA ÉS KÖNYVTÁR FUNKCIÓVAL VALÓ BŐVÍTÉSE, KÖRNYEZETÉNEK RENDEZÉSE tárgyában kiírt építészeti és tájépítészeti nyílt ötletpályázat eredményhirdetésére és az azt kísérő kiállítás megnyitójára, melyre 2022. december 1-jén 17 órai kezdettel kerül sor a Madách Imre Művelődési Központ aulájában (Vác, Dr. Csányi László krt. 63.)
Köszöntőt mond és a tervpályázat eredményét kihirdeti MATKOVICH ILONA polgármester
A pályázatot értékeli:
KAJDÓCSI JENŐ okl. építészmérnök, zsűri társelnöke és TASKOVICS ANDREA főépítész
A Nők a Balatonért Egyesület a Balatoni Szövetséggel együttműködve 2022.-ben immár ötödik alkalommal meghirdeti az Év Balatoni Háza építészeti díjpályázatot. A pályázat a Lechner Tudásközpont Nonprofit Kft. támogatásával zajlik. A BKÜ területén épült, 2013. január 01. után használatba vett épületekkel lehetett 2022. október 31.-ig pályázni három kategóriában:
A felhívás célja a minőségi építészet népszerűsítése, megismertetése a tágabb közönséggel, figyelemfelhívás a Balaton környezetében épített példaértékű épületekre. Nem csak új épületekkel lehet nevezni a pályázatra, hanem értéknövelő felújítások, épületbővítések terveit is várják a megmérettetésre.
A három kategória nyertese – összesen bruttó 1.000.000 Ft értékben- pénzdíjazásban részesül, de minden évben különdíjak is kiosztásra kerülnek.
A Bírálóbizottságban a Magyar Építész Kamara, a Magyar Építőművészek Szövetsége, a három érintett megye építész kamarája, a NABE és a Balatoni Szövetség képviselője kap helyet. A bizottság elnöke Lánszki Regő építész, az Építési és Beruházási Minisztérium államtitkára.
A pályázatra elektronikusan lehetett nevezni a megvalósult épületek terveivel, illetve az épületről és környezetéről készült fotókkal.
A részletes pályázati kiírást és a nevezési lapot a www.azevbalatonihaza.hu honlapon lehet megtalálni.
Balatonfüred, 2022. szeptember 09.
Fabacsovicsné Kovács Krisztina
a Bíráló Bizottság titkára
Kedves frissen Diplomázott Építész(mérnök), Belsőépítész – Környezettervező művész, Tájépítész- mérnök és Településmérnök hallgatók!
2022-ben a Magyar Építész Kamara (MÉK) és Tagozatai, valamint a Magyar Építőművészek Szövetsége (MÉSZ) közösen "Diplomadíj 2022" címmel ismételten pályázatot hirdetnek az egyetemi 10 féléves Msc / MA szintű osztatlan képzésben, vagy az osztott, alap- és mesterképzésben (3 + 2 éves azaz Bsc / BA + Msc / MA) szinten végzett építész(mérnök), belsőépítész- környezettervező művész, tájépítészmérnök és településmérnök hallgatók részére.
A pályázaton 2021. év őszi félévében, vagy 2022. tavaszi félévében diplomázó, és sikeresen végzett okleveles építészek, építészmérnökök és építésztervező művészek, belsőépítészek- környezettervezők, az okleveles településmérnök osztatlan képzésben vagy a településmérnöki Msc képzésben, valamint a településtervezési diplomamunkát készítő, építész/építészmérnöki mesterképzésben részt vettek, továbbá a tájépítészmérnök és okleveles tájépítész-kertművész Mesterszakon diplomázó fiatalok pályázhatnak.
Részt vehetnek a pályázaton külhoni egyetemeken végzett, de magyar nyelvet beszélő építészek(mérnökök), belsőépítészek- környezettervezők, tájépítészmérnök és településmérnökök is, de a diplomatervek kizárólag magyar nyelvű pályázati anyagával.
A Diplomadíj pályázatra csak Msc és MA szintű diplomamunkaként készülő építész tervek, belsőépítész - környezettervezői tervek, műemléki épület rekonstrukciós témájú tervek, terület- és településrendezési tervek, tájépítészeti tárgyú diplomamunkák tervei nyújthatóak be.
A pályázat benyújtása kizárólag elektronikus úton történhet.
A benyújtott belsőépítész-környezettervező, a műemléki épület rekonstrukciós témájú terveket, a tájépítészeti, valamint a terület- és településrendezési tervezési diplomamunkákat a kamarai tagozatonként külön tagozati Bizottságok is értékelik és díjazzák.
Pályázni csak a sikeresen megvédett diplomatervvel lehet ( Msc / MA szintű ) építészeti, belsőépítész - környezettervezői-, tájépítészeti, terület és településrendezési, illetve az ide vonatkozó szakági munkarész(ek)et tartalmazó digitálisan A3 lapméretre szerkesztett, portfólió-szerűen összefűzött maximum 8 darab A3 lapnak megfelelő (420 x 297 mm) tartalmazó, digitálisan lapozható diplomamunkát összefoglaló füzettel lehet.
Javasolt fájlformátumok: pdf, pdfa, jpg.
A pályázatok feltöltési korlátja maximum 5 darab fájl – egy-egy fájl mérete maximum: 10 Mb.
Digitális mellékletként feltölthetőek további anyagok, amennyiben azok még beleférnek a megadott méretkorlátba:
- a diplomamunka eredeti digitális tervlapjai, (lehetőleg pdf vagy pdfa, jpg )
- egyéb fotómontázsok és / vagy látványtervek, modellfotók, videók, szabad kézi rajzok, tervezési vázlatok, tervezési napló, stb..,
A pályázat nyilvános, név aláírásos ezért a tervlapokon a pályázó a nevét, a felsőfokú oktatási intézmény, a kar és a tanszék megnevezését, illetve a konzulens(ek) nevét, a tervezett épület, építmény, alkotás, település, településrész megnevezését és a tervezési helyszín pontos címét, fontosabb adatait, továbbá egyéb a pályázó által fontosnak információkat, közlendőket fel kell tüntetni.
A pályázat feltöltése: https://mek.hu/inc/urlap/index.php?urlap=DD2022
A pályázat feltöltésének ideje: 2022. szeptember 01. (csütörtök) 00:01 órától és szeptember 12. (hétfő) 23:59:59 óráig. A feltöltő oldal csak ebben az időszakban érhető el.
A pályázatok csak elektronikus formában nyújthatóak be, és kötelezően feltöltendő a kiíráshoz mellékelt, honlapról letölthető Adatlap is, pdf formátumban.
A Diplomadíj pályázatra beérkező terveket szakmagyakorló építészekből álló Bírálóbizottság, valamint belsőépítészekből, tájépítészekből, településtervezőkből álló tagozati Bírálóbizottságok, és a Műemlékvédelmi tagozat Bírálóbizottsága külön-külön értékelik. Megfelelő számú és színvonalú pályázat beérkezése esetén a zsűri és a tagozati zsűrik több díjat is odaítélhetnek.
Építész fődíj: Diplomadíj oklevél, 100.000,- Ft + könyvjutalom és a Graphisoft a fődíjat elnyerő pályázó rendelkezésére bocsát egy darab egyéves, teljes értékű ARCHICAD aktuális verziójú licencet az Építész zsűri által legjobbnak ítélt diplomatervért.
További díjak: Diplomadíj oklevél, építészeti és szakmai könyv- és pénzjutalmak (100 eFt).
Diplomadíj Dicsérő oklevél + szakmai könyvjutalom.
Tagozati díjak: Tagozati zsűri döntése alapján 1-1 tagozati Diplomadíj 100 eFt pénz- és tagozati szakmai könyvjutalom.
Diplomadíj Dicsérő oklevél + tagozati szakmai könyvjutalom
A pályázat ünnepélyes eredményhirdetését az UIA által meghirdetett Építészet Világnapján, előreláthatólag 2022. október 3-án, hétfő délután 16.00 órakor rendezzük meg a Magyar Építészek Háza Kós Károly termében (cím: 1088 Budapest, Ötpacsirta u. 2.)
A nyerteseket illetve a díjazott terveket a Magyar Építész Kamara honlapján (www.mek.hu) és facebook oldalán, kamarai heti Hírlevelében, a MÉSZ honlapján (www.meszorg.hu) és egyéb szakmai fórumokon is igyekszünk bemutatni ( pl. nyomtatott sajtóban: Építész Közlöny és Építész Évkönyv, Magyar Építőművészet (MÉ), és on-line szakmai oldalakon: pl. meonline.hu, epiteszforum.hu, tervlap.hu, stb..).
A Diplomadíj pályázattal kapcsolatban esetlegesen felmerülő kérdéseket kizárólag e-mailen, Ulrich Tamás email címére ( ulrich.tamas@mek.hu) kérjük elküldeni.
Diplomadíj 2022 bizottság tagjai:
Építészet elnök: Szalay Tihamér (MÉK alelnöke),
Tagok: Nagy Csaba (MÉSZ elnökségi tag), Anthony Gall (MÉSZ elnökségi póttag), Salamin Ferenc (MMA Építőművészeti tagozat), Vadász Bence (MMA rendes tagja).
Műemlékvédelmi Tagozat képviseltében: Nagy Gábor.
Belsőépítészeti Tagozat: O. Ecker Judit, Magyari Éva, Csavarga Rózsa, Szekér Ferenc, Szenes István, és Veres Péter.
Terület- és Településrendezési Tagozat: S. Vasi Ildikó, Schwarczuk Ágnes, Gajdos István.
Táj- és kertépítészeti Tagozat: Andaházy László, Grabner Balázs, Kovács Árpád, M. Szilágyi Kinga, Sallay Ágnes, Szabó Gábor.
Budapest, 2022. május
Szalay Tihamér építész dr. Hajnóczi Péter Krizsán András
a Diplomadíj bizottság elnöke a MÉK elnöke a MÉSZ elnöke
Letölthető tartalom: