A FIABCI Hungary idén huszonnegyedik alkalommal rendezi meg a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj pályázatot.
A pályaművek fogadása idén szeptemberben, bírálata októberben és az eredményhirdetés novemberben fog megtörténni.
A pályázatok fogadását a FIABCI Hungary, a bírálati munkát magyar és a meghívott külföldi szakemberekből álló zsűri végzi.
Beadás: legkésőbb 2022. szeptember 16.-án 16.00 óráig
Link: http://fiabcimagyarorszag.hu/signup_2022.php
Letölthető dokumentumok:
Kiírás XXIV. Magyar Ingatlanfejlesztési Nivódij Pályázat 2022
A magyar kormány által létrehozott Népi Építészeti Program veszélyeztetett, műemléki értéket képviselő vidéki épített örökségünk megóvására, megőrzésére, fenntartására nyújt vissza nem térítendő támogatást olyan helyileg vagy országosan védett épületek tulajdonosainak -- szervezeteknek és magánszemélyeknek --, amelyek népi építészeti értéket képviselnek.
az ÉPÍTÉSZ MESTER EGYLET MESTERISKOLA XXVII. ciklus FELVÉTELI PÁLYÁZAT HIRDETMÉNY (2022-2024) négy féléves továbbképzésre ÉME Mesteriskola Tanulmányi Bizottság
A MESTERISKOLA fiatal, diplomás építészek-belsőépítészek részére a tervezés szakmai gyakorlatának és elméleti ismereteinek kiszélesítése, valamint az építész generációk, irányzatok összekapcsolása érdekében kétéves – nem akkreditált posztgraduális – A MESTERISKOLA fiatal, diplomás építészek-belsőépítészek részére a tervezés szakmai gyakorlatának és elméleti ismereteinek kiszélesítése, valamint az építész generációk, irányzatok összekapcsolása érdekében kétéves – nem akkreditált, posztgraduális – továbbképzést szervez, kétszer tíz hónapos időtartammal, kéthetenként 2 x 4 órában, péntek délelőtti és délutáni időpontokban, illetve alkalmanként hétvégi szakmai tanulmányutak, workshopok formájában. A ciklust lezáró kb. egy hetes építészeti tanulmányút, később kiválasztandó külföldi úticéllal valósul meg.
A MESTERISKOLA működését, önállóságát az ÉPÍTÉSZ MESTER EGYLET (továbbiakban ÉME) biztosítja, a Magyar Építész Kamara (MÉK) és a Magyar Építőművészek Szövetsége (MÉSZ) támogatásával.
Az oktatás célja:
Az 1953. óta működő MESTERISKOLA célja a személyiség és a szemlélet alakítása, az önálló gondolkodásra nevelés, a tudatos és szuverén egyéniség kialakításának segítése.
// A MESTERISKOLA a továbbképzés során az építészet, azon belül főleg az európai építészet tendenciáit vizsgálja.
// Kiemelten akar foglalkozni a közép-európai országok építészetének alakulásával, törekvéseivel.
// Nyitott minden olyan építészeti irányzatra, mely a szakmai elkötelezettség mellett a mesterségbeli tudást és értékeket, anyagszerűséget és formai igényességet együtt szerepelteti.
A megvalósulási forma:
A MESTERISKOLA oktatási rendje nem egyetemi jellegű, a programokat a korábban végzett hallgatók bevonásával állítja össze a Mesterekből álló Tanulmányi Bizottság. A szakmai élet figyelése reflektor szerűen irányítja az érdeklődést olyan tanulmányok elvégzésére, melyek korábbi iskolai képzésekre épülnek, de túlmutatnak azon. Így a fenti vizsgálatok részeként foglalkozni kíván veszendő értékeinkkel, amelyeket megmásítanak és lassan eltűnnek a XXI. századi építészetünk palettájáról, valamint azokkal az új jelenségekkel, melyekkel folyamatosan szembesülnek szakmánk művelői.
// Közös munka Mester és Hallgatók között zártkörű építészeti tervpályázatok keretében, azok kidolgozása, megvitatása és közös értékelése révén,
// Építészműhelyek - Mesterek bemutatkozása Budapesten és vidéken (ún. Mesterestek),
// Építészeti előadások és ahhoz kapcsolódó viták - meghívottak építészek, tájépítészek, és volt mesteriskolások, építész mesterek előadásai.
// Művészeti- és tudományágak művelőinek gondolatai, előadásai szakmájukról, és az építészetről.
// Hazai és külföldi tanulmányutak, kirándulások, épületlátogatások.
Jelentkezési feltételek:
Jelentkezhet mindenki, aki építész(mérnök) vagy belsőépítész Msc vagy MA diplomát, vagy ezekkel egyenértékű külföldi egyetemi diplomát szerzett, és legalább féléves szakmai gyakorlattal is rendelkezik és a ciklus alatt, a 2022-2024. években más posztgraduális képzésben nem vesz részt. Külföldi állampolgár esetén a megfelelő szintű magyar nyelvtudás kötelező.
A felvételre jelentkezők az ÉME Tanulmányi Bizottság által kiírt felvételi tervpályázaton vesznek részt. A felvétel a tervpályázati anyag és a benyújtott személyes portfólió alapján történik.
Elektronikus regisztráció:
2022. július 7-től 2022. augusztus 16-ig az eme.mesteriskola@gmail.com mailcímen.
// Az adatlapot lásd a pályázati kiírás mellékletében!
A felvételi pályázat helyszíni szemléje, személyes találkozó:
2022. július 15-én (pénteken) 15:00-kor a Szentendre Dunakanyar körúti parkoló és a Paprikabíró utca sarkán. Megtekinthető lesz a tervezési terület, az ott található házak és romok. A megjelenteket mesteriskolai tanárok és szentendrei szakértők várják.
A portfólió és a felvételi tervpályázat elektronikus benyújtása:
2022. augusztus 22. (hétfő) 17:00 óráig, 2 db összefűzött pdfa formátumban (maximum 20 Mb) kell elküldeni a MESTERISKOLA email címére: eme.mesteriskola@gmail.com
Kötelező tartalma:
Első pdfa:
// Szakmai önéletrajz, önarcképpel, az eddigi építészi tevékenység tömör dokumentálása, tervezői- és tervezőtárssal készült munkák - a vezető tervezővel ellenjegyezett részvételi arányszám megadásával
// Az oklevél másolata
// Az alkalmazotti állományban lévő jelentkezőnek a munkahelyi hozzájárulás igazolása
// Kitöltött Adatlap (lásd a felvételi pályázat mellékletében!)
// Szakmai portfolió
Második pdfa:
// A felvételi pályaterv, annak kiírásában részletezett tartalommal
A felvételi eljárás:
A jelentkezési kérelmeket az elküldött portfólió és a felvételi tervpályázat alapján az ÉME MESTERISKOLA Tanulmányi Bizottsága és az általa felkért szakmai testület bírálja el.
A döntés eredményéről a felvételt nyert pályázók 2022. szeptember 7-ig a regisztrációban megadott email címen értesítést kapnak.
2022. szeptember 16-án, pénteken 17:00 órakor lesz a MESTERISKOLA XXVII. ciklusa hallgatóinak köszöntése.
Első MESTERISKOLAI nap: 2022. szeptember 23. (péntek) 10:00 óra.
A Mesteriskola 4 félévének elvégzése az Építész Kamara szakmai továbbképzési kötelezettség szempontjából 20 szakmai továbbképzési pontot ér, de a kötelező kamarai továbbképzés alól nem mentesít.
MESTEREK:
Arnóth Ádám, Csillag Katalin, Czigány Tamás, Dévényi Tamás, Dobai János, Frikker Zsolt, Getto Tamás, Golda János, Hőnich Richárd, Kalmár László, Kund Iván Patrik, Lévai Tamás, Nagy Iván, Pelényi Margit, Pethő László, Roth János, Szabó Levente
Letölthető tartalmak:
Idén öt arany- és egy ezüstérmet nyertek a magyar ingatlanfejlesztők június 9-én este Párizsban befejeződött FIABCI ingatlanfejlesztési pályázaton. A járványhelyzet miatt a FIABCI World Prix d’Excellence Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíj 2022 pályázat eredményhirdetésén a tavalyi díjakat is átadták, 2021-ben négy arany- és három ezüstérmet ítéltek oda Magyarország kiemelt fejlesztéseinek – jelentette be Gönczi László, a FIABCI World Prix d’Excellence Bizottság alelnöke, a FIABCI Magyar Tagozatának elnöke.
Gönczi László elmondta, hogy 2022-ben első díjat nyert a budapesti V. kerületi Szervita Square Building két kategóriában, a XI. kerületi BudaPart városnegyed fejlesztése, a II. kerületi Millenáris Széllkapu park és a Komáromi Csillagerőd, míg ezüstérmes lett a XIII. kerületi Váci Greens E és F jelű épülete.
2021-ben első díjas lett a Párisi Udvar Hotel Budapest két kategóriában, a Metrodom Panoráma Lakópark és a Himalájában, Zanglában található szolár iskola. Második helyezést ért el a városligeti Millennium Háza, a MOME Campus és a XIII. kerületi Klapka Központ.
Az 1951-ben alakult, több mint 60 országban tevékenykedő Nemzetközi Ingatlanszövetség, a párizsi székhelyű FIABCI minden évben megrendezi a Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázatot (FIABCI World Prix d'Excellence), amelynek célja a legsikeresebb ingatlanfejlesztések kiválasztása és elismerése. A nemzetközi zsűriben 31 ország 63 szakembere vett részt, képviselve az ingatlanfejlesztési szakma egy-egy speciális ágazatát.
Részletek a https://www.portfolio.hu/ingatlan/20220610/hatalmas-magyar-siker-a-fiabci-nemzetkozi-ingatlanfejlesztesi-nivodij-palyazatan-549917 oldalon
A Wienerbergert Téglaipari Zrt. a Tondach kerámia tetőcserepek gyártója országos nyílt és nyilvános tervpályázatot hirdet építészek számára „Esztétika és fenntarthatóság” címmel, melyre a Tondach Inspira FusionProtect Fehér termék alkalmazásával készült építészeti látványterveket vár.
A pályázat összdíjazása nettó 1.000.000 Ft.
A pályaművek benyújtási határideje: 2022 szeptember 30.
A részletes pályázati kiírás 2022. június 1-jétől válik elérhetővé a wienerberger.hu weboldalon.
Részletes pályázati kiírás:
Regisztráció:
A tervpályázat tárgya
Leier előregyártott elemekből és a Kiíró által gyártott további építőanyagok felhasználásával készülő, megújuló energiaforrásokat alkalmazó, élhető, fenntartható, időtálló és költséghatékony, CSOK kompatibilis családi házak vázlatterveinek elkészítése 5 fős család számára.
A tervpályázat kiírója
A Leier Hungária Kft.
Székhely: 9024 Győr, Baross Gábor út 42.
Képviseli: Komlós Andor, ügyvezető
Cégjegyzékszám: 08-09-004486
A tervpályázat lebonyolítója
Build-Communication Marketing Tanácsadó Kft.
Székhely: 2040 Budaörs, Szabadság út 117.
Képviseli: Rajki Diána, ügyvezető igazgató
Cégjegyzékszám: 13-09-125525
A tervpályázat jellege, formája
A tervpályázat nyílt, titkos, tervezési ötletpályázat.
A tervpályázat lebonyolítása a
A tervpályázat célja
A Kiíró, a Leier Hungária Kft. Közép-Európa és Magyarország meghatározó építőanyag gyártója folyamatosan figyelemmel kíséri az építéssel, építésgazdasággal összefüggő, a társadalmat és környezetünket érő változásokat, illetve kihívásokat, és a maga eszközeivel segítő válaszokat kíván adni rájuk. A klímaváltozás és a népességnövekedés problémája a magasabb színvonalú minőségi épített környezet iránti igénnyel együtt, kiegészülve a környezetterhelés csökkentésének szükségességével és a megújuló erőforrások és nyersanyagok használatának igényével, magas építészeti minőségű és műszaki minőségű, környezettudatos és energiatakarékos épületek megvalósítását teszik szükségessé.
Az építő szakma egyik nagy kérdése, miképpen lehet összeegyeztetni a fenntarthatóság és környezettudatosság szempontjait a tömeges lakásigényeket minőségi módon kiszolgálni képes előregyártott, iparosított szerkezetek szempontjaival.
A Leier Hungária Kft. filigrán, egyedi méretre gyártott kéregfal- és födémelemeivel hozzájárul a gyors és környezettudatos építéshez. Annak érdekében, hogy a korszerű és magas műszaki minőséget képviselő építőanyagokból minél több, a technológiának megfelelő, magas építészeti minőséget képviselő ház épüljön, a Leier Hungária Kft. honlapján egy inspirációként szolgáló építészeti ötlettárat hozott létre. Ezt az ötlettárat kívánja bővíteni a tervpályázatra beérkezett, díjazott / kiválasztott pályaművekkel, ahol a bemutatott tervek mellett feltünteti azok alkotóit és elérhetőségüket is.
A 2022. évben a szakmagyakorló építészek és építészhallgatók számára kiírt ötletpályázattal a Leier Hungária Kft. célja az építészeti ötlettárának bővítésével egyidejűleg a tervezők és építészhallgatók körében megismertetni az előregyártott technológiát és annak előnyeit, ezáltal ösztönözni a szakmát ezen technológia minél szélesebb körű használatára.
A tervpályázat ütemezése
A tervpályázat meghirdetése, a dokumentáció elérésének kezdete: |
2022.05.30. |
Kérdések benyújtása: |
2022.06.20. |
Kérdésekre adott válaszok: |
2022.07.01. |
Pályaművek postára adásának határideje: |
2022.10.10. |
A tervpályázat eredményének kihirdetése, a tervek nyilvános bemutatása, a díjak átadása: |
2022.11.25. |
A közönségszavazás kezdete: |
2022.12.25. |
A közönségszavazás befejezése: |
2023.01.31. |
A tervpályázat honlapja, ahonnan az építész és az építészhallgató részletes pályázati kiírás is letölthető:
A legrangosabb hazai, független, szakmai pályázaton május 16-ig nyújthatják be a – 2020. január 1-je után készült – munkáikat családi házak, kis társasházak, illetve középületek tervezői. A zsűri ezúttal is a két abszolút fődíj mellett két szakmai és öt támogatói különdíjat oszt ki, valamint a szervezők idén is megkérdezik a nagyközönség véleményét mindkét kategóriában a közösségi oldalon indított szavazáson. A pályázatot immár harmadik éve az építőipar egyik legnagyobb építőanyag-gyártója, a Leier Hungária Kft. mutatja be.
"Ennyi év távlatából nyugodtan mondhatom, hogy az ÉV HÁZA pályázat egy olyan kő, amely hosszú évek óta ott van, nem billeg, rá lehet lépni, és amikor visszafelé jövünk akkor is ott lesz. A pályázat elmúlt éveinek fő üzenete számomra az, hogy a nehézségek ellenére is meg tud maradni, és így az értékteremtés mellett stabilan ki tud állni. Remélem, az idei év újra bizonyítja, miért egyedülálló elismerés az ÉV HÁZA díj." - mondta Szoják Balázs, nívó díjas építész, a pályázat kurátora.
A díj – annak újraélesztése óta – a legismertebb és legszélesebb körben érdeklődésre számot tartó építész szakmai elismeréssé vált. A pályázat mára a magyar építészeti közélet részeként, széles szakmai támogatással, valamint a legelismertebb építészek zsűriben való közreműködésével több, mint egy évtizede keresi a példamutató építészeti teljesítményeket.
Az országos, nyílt és nyilvános Év háza pályázaton az elmúlt valamivel több, mint két évben, azaz 2020. január 1-j után megépült családi házak, nyaralók, és maximum 4 lakásos lakóépületek tervezői nevezhetik munkáikat, illetve az ebben az időszakban elkészült középületek is a neves Bíráló Bizottság asztalára kerülnek. A pályázat célja, hogy megismertesse, számba vegye azokat a minőségi építészeti alkotásokat, amelyek nemcsak esztétikai, hanem környezeti és gazdasági szempontból is példaértékűek. Az Év háza díj jellegzetessége, hogy nem csak több éves szakmai tapasztalattal, hanem a fiatalok, pályakezdők, elsőtervesek számára is elérhető pénzdíjas pályázat.
A pályázat szakmai partnerei évek óta Magyar Építész Kamara, a Magyar Építőművészek Szövetsége, akik a szakmai különdíjak felajánlói is egyben.
Akik nélkül az Év háza pályázat nem jöhetne létre
Az Év háza bíráló bizottsága a fődíj és a szakmai különdíjak mellett a támogatók különdíjait is odaítéli, akik nélkül nem díjazhatnának olyan alkotókat, akik példát mutatnak a jövő számára az építészet területén. „Mi a Leiernél 9 magyar üzemben annyi építőanyagot gyártunk naponta, amelyből több mint 100 családi ház tud felépülni. Sajnos nem tudunk lekövetni minden egyes anyagot, nem tudhatjuk, hová épül be, de reméljük, hogy olyan szép, divatos, élhető és fenntartható épületek születnek ezekből az anyagokból, mint amilyenek az Év háza zsűrije asztalára kerülnek.”– mondta Komlós Andor, a pályázat főtámogatója, a Leier Hungária Kft. ügyvezetője. A főtámogató különdíja mellett a két kategória főtámogatói díját idén is a Hella ÁNR Árnyékolástechnika Kft. középületek, és a PREFA Hungária Kft. családi ház, kistársasház kategóriában adhatja át. A családi ház kategória támogatói díját a pályázathoz tavaly csatlakozott Terrán Tetőcserép Gyártó Kft. jegyzi, míg a középület kategóriában évek óta a Meva Zsalurendszerek Zrt. különdíját és az azzal járó pénzdíjat veheti át egy-egy tervező vagy tervező csapat a zsűri döntése alapján.
Idén is számít a nagyközönség véleménye
Az elmúlt két év közönségszavazásán is jól látható volt, hogy a nagyközönség véleménye gyakran eltér a zsűriétől, hiszen a nem szakmabeliek mást látnak egy-egy épületben, mint amit a szakmai grémium keres, vagy egy épület kapcsán fontosnak ítél meg. A közössági oldalon indított szavazás sikere azonban arra késztette a kiírókat, hogy folytassák ezt a hagyományt, így idén júniusban már harmadik alkalommal keressük a nagyközönség által legjobbnak ítélt pályamunkákat mindkét kategóriában.
Ezen kezdeményezés támogatója középület kategóriában az Internom Ablak Kft., családi ház és kistársasház kategóriában pedig az OTP Ingatlanpont Kft. és az OTP Pénzügyi Pont Zrt.
Határidők, dátumok
A pályaművek beadása: 2022. május 16. 16:00
Ünnepélyes eredményhirdetés és díjkiosztás 2022. szeptember 30.
A pályaműveket elektronikusan a www.evhaza.hu weboldalon lehet benyújtani!
A pályázati nevezési díj összege bruttó 10.000 Ft/pályamű.
Zsűri tagjai 2022-ben
Elnök: Noll Tamás, Ybl Miklós-díjas építész, a Magyar Építész Kamara egykori elnöke
Társelnökök:
Tagok:
2021-ben Ybl Miklós-díjjal kitüntetett építészek:
A 2021. április 1-jével létrejött GREENOLOGY Zöldinnovációs Fenntarthatósági Tudásközpont elsődleges célja, hogy segítse a hazai gazdaságot a zöld, innovatív és fenntartható átállásban. A Tudásközpont kutatásaival, közösségi tevékenységével közreműködik minden olyan tudományos kutatásban, szakmai kezdeményezésben, amely a hazai zöldinnovációs és fenntarthatósági fejlődést támogatja.
Ezen célok érvényesülése érdekében a Tudásközpont 2021. augusztus 31-én „Innovációk a fenntartható építésgazdaságban” címmel pályázatot hirdetett.
A pályázat célja, hogy a pályázaton részt vevő hallgatók legalább három fős csapatokban – egy magyarországi székhellyel vagy telephellyel rendelkező gazdasági társaság bevonásával – innovációs építésgazdasági javaslatot dolgozzanak ki, valamint ehhez kapcsolódó üzleti tervet nyújtsanak be valamely innovációs javaslatuk gyakorlati alkalmazhatóságáról és megvalósításáról.
A hallgatói megkeresések alapján egyszerűsítettük a pályázat feltételeit és a járványhelyzetre figyelemmel lehetővé tesszük, hogy azonos tudományterületek – így például társadalomtudományok, gazdálkodástudományok – képviselői is pályázhassanak együtt, vagyis a továbbiakban nem feltétel, hogy három különböző tudományterület hallgatói/kutatói dolgozzák ki a pályaművet. Egyúttal kiterjesztettük a pályázati felhívást a magyarországi középfokú oktatási intézmények tanulói körére is. Úgyszintén a járványhelyzeti kapcsolattartási nehézségekre figyelemmel, egyszerűsítettük a vállalati oldal közreműködését is a pályamű kidolgozásának támogatásában.
A módosított felhívás elérhető a Tudásközpont honlapján is az alábbi linken: „Innovációk a fenntartható építésgazdaságban” című módosított pályázati felhívás.
A pályázatok leadási határideje 2022. április 15.
Ezen célok érvényesülése érdekében a Tudásközpont 2021. augusztus 31-én „Innovációk a fenntartható építésgazdaságban” címmel pályázatot hirdetett.
A pályázat célja, hogy a pályázaton részt vevő hallgatók legalább három fős csapatokban – egy magyarországi székhellyel vagy telephellyel rendelkező gazdasági társaság bevonásával – innovációs építésgazdasági javaslatot dolgozzanak ki, valamint ehhez kapcsolódó üzleti tervet nyújtsanak be valamely innovációs javaslatuk gyakorlati alkalmazhatóságáról és megvalósításáról.
A hallgatói megkeresések alapján egyszerűsítettük a pályázat feltételeit és a járványhelyzetre figyelemmel lehetővé tesszük, hogy azonos tudományterületek – így például társadalomtudományok, gazdálkodástudományok – képviselői is pályázhassanak együtt, vagyis a továbbiakban nem feltétel, hogy három különböző tudományterület hallgatói/kutatói dolgozzák ki a pályaművet. Egyúttal kiterjesztettük a pályázati felhívást a magyarországi középfokú oktatási intézmények tanulói körére is. Úgyszintén a járványhelyzeti kapcsolattartási nehézségekre figyelemmel, egyszerűsítettük a vállalati oldal közreműködését is a pályamű kidolgozásának támogatásában.
A módosított felhívás elérhető a Tudásközpont honlapján is az alábbi linken: „Innovációk a fenntartható építésgazdaságban” című módosított pályázati felhívás.
2022. február 17.
Greenology Zöldinnováció Fenntarthatósági Tudásközpont
Letölthető tartalom:
A pályázatok leadási határideje 2022. április 15.
Tisztelt Tervező, Kedves Kolléga!
Az ország 300 legszegényebb települését érintő Felzárkózó települések program vezetőjeként a Magyar Máltai Szeretetszolgálat közösségi bérlakásprogramot valósít meg a lakhatási körülmények javítására, ennek keretében 2026-ig 2000 lakóingatlant hoz létre 400 új épület megépítésével és 1600 lakás felújításával. Az ingatlanok elsősorban az Észak-magyarországi, az Észak-alföldi, a Dél-dunántúli régiókban találhatók.
A 2000 közösségi bérlakást alapvetően a települések - helyenként szegregátumok - központi területén megvásárolt használt lakóépületek felújításával, illetve ahol erre nincs lehetőség, ott üres telken, vagy romos állapotú ingatlanokon típusterv alapján készülő új épületek építésével valósítja meg a program.
Az ingatlanok vásárlása folyamatban van és a kínálatnak megfelelően folyamatosan zajlik a következő években is. A megvásárolt ingatlanok felmérése, felújítási tervek készítése, a felújításhoz, építéshez szükséges pályáztatási rendszer kidolgozása elindult. Tarnabodon ezen kívül megépült hét mintaépületünk is.
A felújított és az új építésű ingatlanok a Magyar Máltai Szeretetszolgálat bérlakásprogramjába kerülnek. A bérlők kiválasztásának feltétele, hogy a nyertes pályázók vigyáznak az ingatlanra, rendben tartják a környéket, megművelik a kertet és együttműködnek a program településen dolgozó munkatársaival, akik segítik a családokat a mindennapi problémák megoldásában.
A program elősegíti a társadalmi mobilitást a többnyire zárkózott településeken, a bérlakásokba költöző családok magasabb komfortfokozatú otthonokba kerülnek, miközben a felújítandó ingatlanokat értékesítő tulajdonosoknak is lehetősége nyílik a továbblépésre.
A tervezett munkák területi megosztása
Az ingatlanok megyék szerinti tervezett eloszlása:
Megye |
Település szám: |
Tervezett épületmennyiség: |
Baranya megye |
24 |
65 |
Békés megye |
2 |
8 |
Borsod-Abaúj-Zemplén |
84 |
645 |
Csongrád-Csanád |
4 |
11 |
Fejér |
1 |
22 |
Hajdú-Bihar |
14 |
124 |
Heves |
17 |
128 |
Jász-Nagykun-Szolnok |
6 |
82 |
Nógrád |
24 |
127 |
Pest |
1 |
6 |
Somogy |
34 |
107 |
Szabolcs-Szatmár-Bereg |
69 |
601 |
Tolna |
10 |
41 |
Veszprém |
2 |
2 |
Zala |
8 |
31 |
A program megvalósításához együttműködő partnereket keresünk, tervezők és kivitelezők körében.
Eddig Tarnabodon két új építésű épület került megvalósításra más-más technológiával és ezen felül további 7 épület (könnyűszerkezetes építési rendszerrel), amiből Boldogkőújfalun még egy épület készült el meglévő típustervek alapján. A használatbavételi tudomásulvételi eljárások folyamatban vannak.
Eddig a 4 régióban 7 megvásárolt használt épületnek készültek el a felmérési és felújítási tervei és költségvetési kiírásai, amit az MMSz saját erőforrásból készített el.
Felhívásunk célja, hogy régiónként gyűjtsünk össze olyan tervezőket és tervező szervezeteket, melyek kapacitásuknak megfelelően részt kívánnak, és tudnak venni a megvalósuló épületek terveinek elkészítésében, a kivitelezés közbeni műszaki ellenőri feladatok ellátásában, valamint az ingatlanok megvásárlását megelőző állapotfelmérési műszaki dokumentáció elkészítésében, javaslattételekben a vásárlásokhoz. Szándékaink szerint az előkészítési, tervezési és műszaki ellenőri feladatokat régiónként több tervező szervezet látná el, akár településekre lebontva vagy elosztva, akár feladatkörökre megbontva.
A tervező szervezetekkel, tervezőkkel, műszaki ellenőrökkel keretszerződések keretében működnénk együtt. Partnereinket régiónként meghirdetett, beszerzési eljárásokkal szeretnénk kiválasztani, a konkrét helyszínekre vonatkoztatva.
Következő feladatokra keressük partnereinket:
Előkészítési feladatok:
Tervezési feladatok:
Műszaki ellenőri feladatok:
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat együttműködő partnereket keres a program megvalósításához kivitelezők, szakemberek, szakértők és tervezők körében.
A pályázati felhívás a Közbeszerzési Értesítőben jelenik meg. Várhatólag 2022 február közepén.
Részletes tájékoztatást a munkába való bekapcsolódás lehetőségeiről a következő elérhetőségen kapható: https://bit.ly/3g916XI
A kivitelezőknek szóló tájékoztató innen érhető el: Felhívás kivitelezők számára.pdf
A további szakembereknek szóló tájékoztató Innen érhető el: Felhívás szakemberek számára.pdf
2022. február 17.