Tisztelt Építész!
A Nők a Balatonért Egyesület és a Balatoni Szövetség által kiírt az „Év balatoni Háza 2019.” építészeti díjpályázat beadási határidejét 2020. január 03. 12.00-ig meghosszabbítottuk!
Várjuk a BKÜ területén megépült, 2013 január 01. után használatba vett minőségi épületek terveit, fényképeit a pályázatra!
Pályázati honlap: azevbalatonihaza.hu
Üdvözlettel:
Fabacsovicsné Kovács Krisztina
titkár
azevbalatonihaza2019@gmail.com
Teljes pályázat kiírást korábbi cikkünkben találja itt!
Registration open for architecture schools until 24-2-2020
We are pleased to announce the start of the already third edition of the Young Talent for Architecture Award.(YTAA). As part of the EU Mies Award aims to support the talent and entrance into the professional world of recently graduated Architects, Urban Planners and Landscape Architects.
The YTAA 2020 is open for graduation projects presented between January 1, 2018 and December 31, 2019 in schools throughout Europe and in those of the guest countries that this year are Brazil, Chile and Mexico. They will be evaluated by an international jury composed of Martine de Maeseneer (Leuven), Oleg Drozdov (Kharkiv), Juliet Leach (London), Rosario Talevi (Berlin) and Bet Capdeferro (Girona).
The YTAA has demonstrated to be a successful project, not only in terms of participation but also in its ability to generate networks and synergies. The winners receive support at the beginning of their professional practice and for the deepening of their training in universities and consolidated architecture offices linked to the EU Mies Award and the Future Architecture Platform. They also receive € 5,000 each, a profile on the World Architects website and USM furniture.
All submitted projects are published online and in a catalog, included in the archive of the European Union Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe Award and presented in the traveling exhibition.
YTAA is organised by the Fundació Mies van der Rohe with the support of the Creative Europe programme of the European Union, in collaboration with the European Association for Architectural Education (EAAE) and the Architects' Council of Europe (ACE-CAE); World Architects as founding partner; the European Cultural Centre as a partner in Venice; the sponsorship of Jung, Jansen and Regent; and the support of USM.
Ask your architecture school to join and register here!
In the dropbox you will find: https://www.dropbox.com/sh/hznowtr6lcskmnv/AAApFj_XmmBOTQbK5c5CU6F_a?dl=0
November 13-án a Faur Zsófi Galériában hirdették ki a DECODE – The Space for ARTHITECTURE pályázat eredményét és nyitották meg a pályaművekből rendezett kiállítást. A DECODE kezdeményezője, a BORD Építész Stúdió két kategóriában összesen nettó 800.000 forintot, egy-egy fődíjat és két-két ígéretes projekt díjat ítélt oda. A kiállítás november 20-ig látogatható. A kiállításról készült fotókat ezen a linken érhetik el.
A szakmai zsűri az idén 67 pályamunkából választotta ki a kiállítókat és a díjazottakat, 28 pályázat érkezett be építészeti és 39 a vizuális és alkalmazott művészeti oldalon. A BORD Építész Stúdió pályázat útján kereste kiállító partnereit építészet, valamint vizuális és alkalmazott művészek területéről, új kapcsolódási pontokat felfedezve és szorosabbra fűzve a társművészeti ágakat. A DECODE célja, hogy felhívja a figyelmet a gondolatok köré épülő alkotásra és ezáltal az értékteremtésre. Kiállítópartnerként a pályázók mellé idén két építészirodát is meghívott, a BIVAK-ot és a CAN Architects-et.
A beérkező pályaműveket neves zsűri bírálta el: Bordás Péter építész, a pályázat alapítója és a zsűri elnöke, Szabó Levente DLA, Ybl- és Pro Architectura díjas építész, a BMGE Építészmérnöki Kar, Középülettervezési Tanszékének egyetemi tanára, Anthony Gall Phd, Ybl- és Pro Architectura díjas építész, a SZIE Ybl Miklós Építéstudományi Kar Építészmérnöki Intézet egyetemi tanára és megbízott dékánja, Golda János, Ybl- és Pro Architectura- és Príma-díjas építész, Kálmán Borbála, művészettörténész, a Ludwig Múzeum Kortárs Művészeti Múzeum kurátora, Etentuk Inemesit, kulturális menedzser, az Artlocator applikáció és az Artlocator Magazin alapítója, Dr. Kukla Krisztián, a Leopold Bloom Alapítvány művészeti vezetője.
A DECODE kiállításon olyan válogatott építészeti és művészeti alkotások láthatók, melyek mögött érdekes gondolatok, egyedi koncepciók rejtőznek. A kiállítás nagyméretű képernyőkön futó videókban mutatja be a BORD, a BIVAK és a CAN Architects projektjeit és a DECODE pályázat két kategóriájának győzteseit, valamint a „shortlist” projekteket.
A beérkezett 67 pályázatból 16-ot választott be a zsűri a kiállításba, mely november 20-ig látogatható a Faur Zsófi Galériában. Az elbírálásnál nem egyszerűen építészeti terveket, vagy művészeti alkotásokat pontoztak, hanem a mögöttük álló koncepció, gondolat vagy történet kreatív prezentálását is.
A DECODE pályázat díjnyertes projektjei Építészet kategóriában:
SOMLÓI VÁR - a DECODE pályázat Fődíjban részesült alkotása
Alkotó: Molnár Dávid Ferenc
A FÉNNYEL ÍRT HÁZ – a DECODE pályázat „Ígéretes projekt” díjban részesült alkotása
Alkotók: Dendel Niki és Hosszu Bözse
MITIŐK - a DECODE pályázat „Ígéretes projekt” díjban részesült alkotása
Alkotó: Gyüre Lilla
------------
A DECODE pályázat díjnyertes projektjei Vizuális és alkalmazott művészet kategóriában:
LESIRE (EXIT) – a DECODE pályázat Fődíjban részesült alkotása
Alkotó: Horváth Ági
180519 39 A 7 - a DECODE pályázat „Ígéretes projekt” díjban részesült alkotása
Alkotók: Horváth Csilla, Társszerző: Király Attila Jeremiás
IN DIES AUCTIOR – A DECODE pályázat „Ígéretes projekt” díjban részesült alkotása
Alkotó: Gosztola Kitti
A DECODE PÁLYÁZAT „SHORTLIST” PROJEKTJEI:
Építészet kategóriában
Vizuális és alkalmazott művészet kategóriában
A BORD ÉS A MEGHÍVOTT KÉT STÚDIÓ, A BIVAK ÉS A CAN KIÁLLÍTOTT PROJEKTJEI:
ÚJ BUDAPESTI VELODROM – BIVAK
A kiállítás 2019. november 14. és 20. között látható a Faur Zsófi Galériában (1114 Bp. Bartók Béla út 25.). Nyitva tartás hétköznaponként 12-18 óráig.
Letölthető tartalom:
A Nők a Balatonért Egyesület (NABE) és a Balatoni Szövetség (BSZ) – a Miniszterelnökség Építészeti és Építésügyi Helyettes Államtitkársága támogatásával – immár második alkalommal felhívást tesz közre „Év Balatoni Háza 2019” díj elnyerésére.
2018.-ban első alkalommal került lebonyolításra az „Év Balatoni Háza” építészeti díjpályázat, melyre 19. pályamű érkezett be.
A felhívás célja a minőségi építészet népszerűsítése, megismertetése a tágabb közönséggel, figyelemfelhívás a Balaton környezetében épített példaértékű épületekre. Az Év Balatoni Háza 2019. díjra lakóházzal, középülettel és gazdasági/üdülő épülettel lehet pályázni.
A Balaton Kiemelt Üdülőkörzet (a 2000. évi CXII törvény által meghatározott) területén megépült olyan – 2013. január 01. után használatba vett – épületekkel lehet pályázni, melyekkel szemben építésfelügyeleti eljárás nem indult. Pályázni olyan belföldi természetes magánszemély (építész tervező) tud, aki a pályázatra benyújtott épület terveit saját nevén jegyzi, a tervezéshez érvényes tervezői jogosultsággal rendelkezik, valamint a pályázat feltételeit elfogadja.
A bírálatot 8 tagból álló szakmai bizottság végzi, melynek tagjait a Magyar Építőművészek Szövetsége, a Magyar Építész Kamara, a Somogy Megyei Építész Kamara, a Zala Megyei Építész Kamara, a Magyar Építészek Veszprém Megyei Kamarája, a Nők a Balatonért Egyesület és a Balatoni Szövetség delegáltjai alkotják.
5./ A pályázat díjazása:
Az „Év Balatoni Háza 2019” díj három kategóriában kerülhet kiosztásra:
- Az Év Balatoni Lakóháza 2019.
- Az Év Balatoni Középülete 2019.
- Az Év Balatoni Gazdasági/Üdülő Épülete 2019
A díjazás pénzjutalom és az adományozást igazoló oklevél.
A díjazásra összesen bruttó 1 000 000 Ft áll rendelkezésre. A díj átadására 2019. első negyedévében kerül sor.
Részletes információk és a pályázati anyag benyújtása azevbalatonihaza.hu honlapon.
A benyújtás határideje:
2019. december 15.
Letölthető tartalom:
IDŐPONTVÁLTOZÁS!
Ünnepélyes eredmény hirdetés és díj átadás 2019. október 07. hétfő 15:30 óra - Kós Károly terem
Kedves Diplomázó Építész(mérnök)hallgatók !
A Magyar Építész Kamara és Tagozatai valamint a Magyar Építőművészek Szövetsége közösen "Diplomadíj 2019" címmel pályázatot hirdet az egyetemi 10 féléves osztatlan képzésben (Msc / MA szintű ), vagy az osztott, alap- és mesterképzésben is (3 + 2 éves azaz Bsc / BA + Msc / MA ) szinten végzett hallgatók részére.
A 2018. év második félévében, vagy 2019. első félévében diplomázott, és végzett okleveles építészek, építészmérnökök és építésztervező művészek, belsőépítészek, az okleveles településmérnök képzésben vagy a településmérnöki Msc képzésben, valamint a településtervezési diplomamunkát készítő, építész/építészmérnöki mesterképzésben részt vettek, továbbá a tájépítészmérnök és táj- és kertépítész Mesterszakon végzettek számára.
A Diplomadíj pályázaton csak Msc és MA szintű diplomamunkaként készülő épület tervek, belsőépítészeti tervek, műemléki épület rekonstrukciós tervek, terület- és településrendezési tervek, táj- és kertépítészet tárgyú diplomamunkák tervei nyújthatóak be.
A belsőépítész, a műemléki épület rekonstrukciós terve, a táj- és kertépítész, valamint a terület- és településrendezési tervezési diplomamunkák Diplomadíj pályázatát a Tagozatok hirdetik, és tagozatonként külön tagozati Zsűrik is értékelik és díjazzák.
Pályázni a sikeresen megvédett diplomaterv ( Msc / MA szintű ) építész, illetve az ide vonatkozó szakági munkarész(ek) portfóliószerűen A3 lapméretre szerkesztett, kicsinyített változatának beadásával, tartósan összefűzött ( spirálozás vagy tűzés) maximum 8 darab A3 (420 x 297 mm) formátumú lapokból álló füzettel lehet. A megfelelően összefűzött A3 tervlapok beadandóak digitálisan is (pdf, pdfa, jpg formátumban), cd-re vagy dvd-re felmásolva. Erre a cd/dvd-re felmásolhatóak a diplomamunka eredeti tervlapjai (lehetőleg pdf) és egyéb fotómontázsok és/vagy látványtervek, videók stb.., és ezek digitális mellékletként benyújthatóak. Modell is benyújtható.
A pályázat nyílt, név aláírásos, ezért a címlapon vagy a tervlapokon a pályázó nevét, az intézmény, a kar és tanszék megnevezését, illetve a konzulens(ek) nevét, a tervezett épület, építmény, alkotás megnevezését és a tervezési helyszín pontos címét és fontosabb adatait és egyéb közlendőket fel kell tüntetni.
A pályázat beadásának helye: Magyar Építészek Háza
1088 Budapest, Ötpacsirta u 2.
Magyar Építész Kamara Titkársága
Földszinti iroda ( Ulrich Tamás N. építész )
A pályázat beadásának időpontja: 2019. szeptember 02. és 13. között, hétfőtől péntekig
10.00 - 15.00 óra között
A pályázatok benyújthatóak személyesen vagy ismerős/testvér/barát/küldönc által, és beküldhetőek postai úton, vagy futárszolgálattal is, de beérkezés legkésőbb szeptember 13. péntek 15.00 óráig !!
A Diplomadíj pályázatra beérkező munkákat szakmagyakorló építészekből álló Bírálóbizottság, valamint a külön tagozati zsűrik értékelik.
Megfelelő számú és színvonalú pályázat beérkezése esetén a zsűri és a tagozati zsűrik több díjat is ítélhetnek oda.
Építész fődíj: A GRAPHISOFT a Fődíjat elnyerő pályázó rendelkezésére bocsát egy egyéves, teljes értékű ARCHICAD 22 verzió licencet az Építész zsűri által legjobbnak ítélt diplomatervért.
További díjak: Diplomadíj oklevél, építészeti és egyéb szakmai könyvek és pénz- jutalmak.
A pályázat ünnepélyes eredményhirdetését az UIA által meghirdetett Építészet Világnapján, várhatóan 2019. október 7-én, hétfő délután tartjuk a Magyar Építészek Háza Kós Károly termében.
A díjazott terveket a Magyar Építész Kamara honlapján (www.mek.hu) és egyéb szakmai fórumokon is bemutatjuk ( pl. Építész Évkönyv, Magyar Építőművészet).
A Diplomadíj pályázattal kapcsolatban esetlegesen felmerülő kérdéseket kizárólag e-mailen, az Ulrich Tamás email címre kérjük elküldeni.
Budapest, 2019. május 27.
Szalay Tihamér építész dr.Hajnóczi Péter
a Diplomadíj bizottság elnöke a MÉK elnöke
Letölthető tartalmak:
Műemlékvédelmi Tagozat kiírása
Táj- és kertépítész Tagozat kiírása
Tájékoztatjuk, hogy a Magyar Művészeti Akadémia Építőművészeti Tagozata „SZENTENDRE – KULTÚRPART 2019” kulturális és szabadidőközpont a Duna-korzón címmel nyílt, építészeti tematikájú ötletpályázatot hirdet meg.
Az ötletpályázat célja olyan iniciatívák megfogalmazása, mely a Dunaparti Művelődési Ház, mint HELY kulturális kisugárzását kiterjeszti a városi közösség és a látogatók számára. Cél olyan vizuális, építészeti, tájépítészeti, akció üzenet megfogalmazása, mely a terület kiterjesztésével, a helyhez illő mértékű, ahhoz kapcsolódó modorban közvetíti a várost átszövő, lépten-nyomon jelenlévő élő kultúrát.
Pályázatot a 40. életévüket be nem töltött építőművészek, építészmérnökök, építészek és belsőépítészek nyújthatnak be.
Az alkotók díjazására rendelkezésre álló keretösszeg: bruttó 5.875.000.-Ft.
A pályázati helyszín bejárása 2019. október 2. 10:00-kor, és október 3. 10:00-kor lesz.
A benyújtás határideje: 2019. november 15. (péntek)
A teljes pályázati kiírás a kapcsolt dokumentációkkal itt található.
Pályázati kiírás
A Magyar Építőművészek Szövetsége országos, nyilvános pályázatot hirdet Magyarország fiatal építészei és tájépítészei részére.
Az f_f_f 2019. Reischl Gábornak, a MÉSZ néhai elnökének, kezdeményezésére 2006-ban elindított pályázat és vándorkiállítás folytatása. Mottói: 2006: reflexió helyzetjelentés, 2008: helytállás; 2010: helyreigazítás, 2013: helyek város vidék, 2015: egy hely, 2017: helyzetben. 2019_helyiérték. A beadott munkák lehetnek tervek, megvalósult művek, közösségi alkotások (kivéve a korábbi f_f_f pályázatok anyagai).
A pályázat célja
A fiatal magyar építészek és tájépítészek legjobb eredményeinek bemutatása. Felmérni, hogyan működnek együtt, hogyan folytatják a hagyományokat, milyen módon járulnak hozzá egy hely vagy közösség karakteréhez.
A részvétel feltételei
A pályázaton részt vehet Magyarország valamennyi már diplomázott, de a negyvenedik életévet még el nem ért építésze, építőművésze és tájépítésze, aki regisztrálta magát a pályázat honlapján az online pályázatkezelő felületen. A pályázó - személy vagy alkotóközösség - a regisztrációval és a pályázat benyújtásával hozzájárul pályázata nyilvános bemutatásához. A Bíráló Bizottság kizárja a bírálatból a formai és tartalmi követelményeket nem teljesítő, a határidőt lekéső, illetve hiányos pályaműveket.
A pályázat ütemezése
Meghirdetés, regisztráció kezdete 2019. szeptember 18.
Kérdések határideje 2019. október 25.
Kérdésekre adott válaszok határideje 2019. november 1.
Pályaművek beadásának határideje 2019. november 15. 24:00
Eredményhirdetés: 2020. január 14.
A pályázatokat bemutató kiállítás 2020. január 14.
Regisztráció, és a pályázati dokumentáció beszerzésének módja
A pályázó névvel, postai és email címmel, telefonszámmal regisztrálhat a www.fff2019.meszorg.hu pályázati felületen. Az online regisztráció a pályázat meghirdetésétől a leadási határidőig elérhető. A bejelentkezéshez szükséges azonosítót és a jelszót, a regisztrációt megerősítő e-mail tartalmazza. A regisztráció után tudja a pályázó letölteni a pályázat kezelő felületről a pályázati kiíráshoz kapcsolódó adatlapot és a mintatablót.
Kérdések, és az ezekre adott válaszok módja, a pályázati dokumentáció véglegesítése A pályázók kérdéseiket a pályázatkezelő felületen tudják megküldeni, és itt kapnak választ azokra. A Kiíró a kérdések megválaszolásának időpontjáig a kiírást módosíthatja, kiegészítheti.
Pályaművek benyújtása
A pályaműveket - a regisztráció után kapott azonosítóval és jelszóval belépve - a pályázatkezelő felületre kell feltölteni. A sikeres feltöltésről a pályázók megerősítő e-mailt kapnak. Amennyiben a regisztrációval és a feltöltéssel kapcsolatban technikai problémák adódnának úgy a puskas@memorycomputer.hu email címen lehet technikai segítséget kérni.
Beadandó munkarészek
A feltöltött dokumentumok mérete nem haladhatja meg összesen a 50 Mb-ot (egyenként a 5 Mb-ot).
A beadandó munkarészek:
1 db 45x75 cm-es tabló, képek/tervrajzok/szöveg fekete-fehérmontázsa, digitális formában, 300 dpi felbontásban, PDF formátumban. (A tervlapot a mintalap szerint javasoltak alapján kérjük elkészíteni. A mintalap a pályázat kezelő felületről letölthető. A tervlap összeállításához technikai segítség a bpdesign1@gmail.com e-mail címen kérhető.)
A pályázó neve, születési éve és helye, címe, telefonszáma, cégének vagy munkahelyének neve és címe. A pályamű (pl. épület, építmény, köztér, hely, terv, amit a pályázat bemutat) neve, helyszíne, a tervezés és a megvalósítás éve, a munkatársak nevei. A pályamű leírása magyar és angol nyelven (legfeljebb 2x1500 karakter szóközökkel) (Az adatlap minta a pályázat kezelő felületről letölthető)
A pályaművet bemutató - legfeljebb 8 db - digitális kép (pl. műszaki terv, látványterv, grafika, fotó) és a pályázó arcképe (egyenként legalább 300 dpi felbontású fekete-fehér jpg vagy tif formátum).
A Bíráló Bizottság
Nagy Csaba építész, a Magyar Építőművészek Szövetsége Elnökségének tagja
Kovács Csaba építész a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Építészeti Intézet igazgatója, a Magyar Építőművészek Szövetsége Elnökségének tagja
Markó Balázs DLA építész, SZIE–Ybl Miklós Építéstudományi Kar
Huszár András építész, a Hello Wood társalapítója
Szloszjár György tájépítész, az Év Tájépítésze 2017-ben
Fábián Gábor építész, az f_f_f 2017 pályázat egyik nyertese
Titkár: Borsos András építész
A Bíráló Bizottság tagjai közül elnököt választ, és az elnök által előterjesztett, majd a tagok által jóváhagyott munkaterv szerint végzi munkáját. A bizottság munkája nem nyilvános, döntése végleges, a döntés ellen fellebbezni nem lehet. A bizottság kiválasztja a nyertes pályaműveket. A Bíráló Bizottság a pályázatot összegző zárójelentést tesz közzé.
Díjazás
A Magyar Építőművészek Szövetsége honlapján (www.meszorg.hu) a bírálat során kiválasztott nyertes pályázatokat a bírálatot követően közzéteszi, azokból kiállítási anyagot és katalógust készít, a vándorkiállítást a magyar egyetemi városokban bemutatja. A kiválasztott pályázószemélyeket, illetve alkotóközösség tagjait, kérelmükre a Magyar Építőművészek Szövetsége az Alapszabálya szerint tagjai sorába felveszi.
Eredményhirdetés
A Bíráló Bizottság döntése alapján a Magyar Építőművészek Szövetsége kihirdeti a pályázat eredményét, a nyilvános eredményhirdetés végleges helyszínéről és időpontjáról a honlapján és a pályázati felületen ad tájékoztatást. A pályázat zárójelentését és az eredményhirdetésre szóló meghívót a regisztrált pályázóknak e-mailen megküldi, honlapján közzéteszi.
A pályaművek és a pályázati eredmények felhasználása
A díjazottak pályázati anyagai a Magyar Építőművészek Szövetsége tulajdonába kerülnek, a pályamunkákat szakmai és reklámcélra bármely módon és bármely reklámhordozón (beleértve az írott és az elektronikus médiát), időre-, mértékre-, földrajzi területre nézve korlátozás nélkül további ellenszolgáltatás nélkül, de a szerzők nevének feltüntetésével felhasználhatja, azokat többszörözheti, terjesztheti, nyilvánosságra hozhatja.
A Lechner Tudásközpont idén negyedik alkalommal adja át Épületrekonstrukciós Különdíját a Média Építészeti Díja gálán. A Különdíjra 1945 után épült épületek felújításával, rehabilitációjával vagy annak tervével lehet pályázni 2019. október 1-ig.
A Lechner Tudásközpont fontos szerepet vállal Magyarország építészeti örökségének, különösképpen az ország második világháború után megépült, későmodern épületeinek a megőrzésében. A statikailag sokszor kifogástalan állapotban lévő házak – életciklusukból fakadóan – felújításra szorulnak. Fontos megmutatni, hogy a későmodern kor épületei a megváltozott felhasználói igényeknek hogyan tudnak kiválóan megfelelni egy rekonstrukció után, hiszen jó építészeti minőséget csak az épületek és az őket eredetileg tervező jeles mesterek alkotófolyamatainak megismerése és megértése révén lehet elérni.
A Lechner Tudásközpont Épületrekonstrukciós Különdíjára 1945 után épült épületek és építmények felújításával, rehabilitációjával vagy annak tervével lehet nevezni, a pályázatokat 2019. október 1-ig, az med@epiteszforum.hu címre várják. A pályázat további feltétele, hogy az alkotást jegyző tervező a Tervezői nyilatkozat kitöltésével és az aláírt, szkennelt változat info@lechnerkozpont.hu címre történő visszaküldésével igazolja, hogy betartotta a szerzői joggal kapcsolatos jogszabályi és kamarai előírásokat. A díj átadására az Építészfórum által immár 15. alkalommal szervezett Média Építészeti Díja gálán kerül sor 2019. november 8-án.
A különdíjról további információ a Média Építészeti Díj honlapján olvasható.
A pályázat célja:
A XXI. századi Budapest kortárs építészetének, épített környezetének, urbanisztikai fejlődésének nyomon követése, szakmailag értékes megoldások, fejlődési trendek bemutatása és minél szélesebb körű megismertetése a Budapest folyóirat olvasóival és szélesebb közönséggel. Az építészettel kapcsolatos íráskészség és látásmód fejlődésének elősegítése a fiatalabb generáció körében.
A teljes felhívás elérhető itt:
http://budapestfolyoirat.hu/palyazat
Bővebben: