Temetés időpontja: 2020. Március 3., reggel 09:45.
Helyszín: Farkasréti temető, a Makovecz ravatalozóban kezdődik a szertartás.
2020. február 3-án hajnalban elhunyt Rex-Kiss Béla Zoltán építész, belsőépítész, iparművész
( 1943. július 11. Debrecen - 2020.február 03. Budapest )
1967 Magyar Iparművészeti Főiskola (MIF), építész szak
1972 -1974 MÉSZ Mesteriskola ( FÉK II. ciklus )
1967-1968 KERTI építész, belsőépítész
1969-73 között a KÖZTI belsőépítésze
1973-tól 1980-ig az IPARTERV építész-tervezője Gulyás Zoltán mellett
1980-1985 Vikuv
1989-1992 Rex & Szűts Építésziroda
1992-től a Technoart Kft. tulajdonosa, ügyvezető igazgatója.
Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetségében a Belsőépítész szakosztály tagja volt.
2017-ben a Magyar Iparművészeti Főiskolán 50 éve diplomázottak kiállításán is szerepelt a FUGA - Budapesti Építészeti Központban
A Magyar Építőművészek Szövetsége tagja. Magyar Építész Kamara Belsőépítészeti tagozatának vezetőségi tagja.
1975, 1976 az Iparterv Kiváló Tervezője
1978. az Építőipar Kiváló Dolgozója
2012. Ferenczy Noémi díj
forrás: http://www.mabe.hu/magyar_belsoepiteszet_1945-2012
Nekrológ
Rex-Kiss Béla építész belsőépítész iparművész 1943. július 11-én született Debrecenben.
Az Iparművészeti Főiskola – ma MOME - elvégzése után a KERTI-ben kezdett belsőépítészként, majd a KÖZTI után az Ipartervbe került, ahol Gulyás Zoltán műtermében ipari épületek és művelődési létesítmények építészeti tervezésére kapott megbízást.
Ezalatt elvégezte a Mesteriskolát – mestere Gulyás Zoltán volt. Közben a Művészeti alap tagjakét kisebb belsőépítészeti munkákat végzett az Iparművészeti Lektorátus részére.
A rendszerváltás, a tervezővállalatok felbomlása után önálló tervezőként dolgozott, majd 1989-ben feleségével, Szűts Zsuzsa építésszel saját céget alapítva elsősorban középületek belsőépítészeti kialakításának tervezését végezte. Emellett lámpák és egyedi bútorok tervezését és kivitelezését is vállalta, melyben egyre nagyobb örömét lelte.
A Kontrax irodaház teljes belsőépítészeti kialakítása és rendkívül magas szintű kivitelezése tevékenység- és léptékváltást hozott munkásságában.
Technoart Kft. néven új céget alapított, melyben nagy léptékű belsőépítészeti munkák tervezése és kivitelezése mellett igényes anyagok, termékek forgalmazását is vállalta. A cég egyre növekvő számú- és léptékű megbízásokat kapott, melynek csúcspontja a MUPA teljes belsőépítészeti tervezése volt 2002-2005 között – ekkor kb. 20 fősre duzzadt a kezdetben két fős műterem, ahol már számítógépes feldolgozással készültek a tervek.
Élete végéig aktívan dolgozott és közben elméleti tevékenységet is folytatott – tanulmányt írt a belsőépítészet mibenlétéről, melyre az NKA-tól ösztöndíjat kapott.
Munkásságának elismeréséül 2012-ben Ferenczy Noémi díjat kapott.
Elhunyt Fülöp Péter ( 1948-2020) építész és településtervező, vezető tervező
MEGHÍVÓ
Megrendülten tudatjuk, hogy
Szűcs Anna
(1949-2019)
A miskolci építész társadalom szeretett és tisztelt „Ani nénije” Az Északterv, Interplan Kft., Bodonyi Építész Kft. és a B.A.Z. m. Építész Kamara és a Szeghalmy Bálint Építészeti Alapítvány munkatársa. 2019.12.03-án, e világi angyali létét égire cserélte.
Temetése 2020.01.17-én, 10:00 órakor az Avasi református temetőben katolikus szertartás szerint történik.
Munkatársi búcsúztatóját ugyanezen a napon délután 15:30 órakor tartjuk a miskolci Kós Házban (Miskolc, Görgey Artúr u. 32), melyre szeretettel meghívunk mindenkit aki szerette és tisztelte Őt. Az összejövetelen volt munkahelyi kollégái mondanak megemlékező és búcsúszavakat. Kérünk és bíztatunk mindenkit, hogy személyes emlékeit mondja el.
Amennyiben a fájdalom ezt nehézzé tenné, úgy írásra buzdítunk mindenkit, hogy a vendég-emlékkönyvben gondolatait rögzítse, vagy illessze be. Kérjük Önöket, hogy a délelőtti temetési szertartáson, illetve a délutáni búcsúztatón vegyenek részt.
Életének 94. évében elhunyt Böhönyei János a MÉSZ egykori és örökös tiszteletbeli elnöke.
(Kaposvár, 1925 – 2019 ) Ybl- és Herder-díjas, Kotsis Iván érmes építészmérnök, és gazdasági mérnök ( Iparterv).
Hazai és nemzetközi viszonylatban az építésiparosítással, iparszerű építési módokkal foglalkozott.
A Mesteriskola hallgatója ( MÉSZ III. 1958-1960 ), majd több ciklusban mestere.
Böhönyei Jánosra, a MÉSZ egykori és örökös tiszteletbeli elnökére emlékezik Patonai Dénes:
Elment a Szövetség másik nagy öregje.
A Szövetség két Tiszteletbeli Elnöke, Borvendég Béni után, 2019 november 16-án elhunyt Böhönyei János is, a Szövetség két cikluson keresztül szolgáló meghatározó személyisége. 94 éves volt.
De ki is volt tulajdonképpen ez a szerény, önmagát mindig háttérben tartó férfiú, a maga szikár testtartásával, észrevétlen jelenlétével, ahol az építészetről, az építészet, képviseletéről volt szó, fáradhatatlan munkabírásával, erkölcsi tartásával.
1925-ben született, Kaposváron, BME-n diplomázott, az Ipartervben, majd a TTI-ben dolgozott, közben Goldfinger irodájában, 1964-65-ben Angliában volt ösztöndíjas. Ez a korszak meghatározó volt mind szakmai, mind emberi fejlődésében. Megismerkedett az angolszász világ hazaitól eltérő szokásrendjével, melyről sok anekdotával fűszerezett történetet mesélt szűkebb környezetének. De meghatározó volt az angol nyelvtudás képességének elsajátítása miatt is, melyet jól kamatoztatott később a Szövetség érdekében. Sorosan vett tervezői karrierje több nagyobb ipari létesítmény felépülte után, az építőipari tipizálás problematikája felé fordult, melyet amerikai tanulmányútja során a tipizálás teljesen más felfogása során szerzett tapasztalatai csak megerősítettek, könyvben, cikkben és számos előadás során prezentált. Nem véletlen tehát a TTI-ben való szakmai útjának folytatódása. Ezen erőfeszítéseinek elismeréseként 1990-ben az MTA építéstudományok kandidátusává választották.
Tudását mindig megosztotta a környezetével és a következő generációval.
Volt a Mesteriskola tanára, a Mérnöktovábbképző Intézetben előadó és a BME-n címzetes egyetemi tanár.
De belső énje mindig az építészet átfogó képviselete felé vonzotta. Számára az építészet mindig egy egységes alkotói tábort alkotott, mely külön személyiségekből áll. Ezek különbözősége tette színessé és érdekessé, forrasztotta szövetségbe a mégoly szélsőségesen ellentétes pólusokat is, alkotta az Építészek Szövetséget, mely korában az ellenzékiség megtestesítője volt. Ebben is meg tudta tartani azt az egyensúlyt, mely nem robbantotta szét a szervezetet. A MÉSZ alapító tagjaként, végigjárta a különböző fokozatokat, vezetőségi tagként, majd elnökségi tagként a Szövetség főtitkára, a Külügyi Bizottság Elnöke, majd a Magyar Építész Szövetség Elnöke lett.
Építész képviseleti értékteremtő képességét nem csak idehaza, hanem már 1967-től az Építészek Nemzetközi Szövetségében /UIA/ is kamatoztatta, a lakásépítési, építésiparosítási bizottságában. 1978-ban az UIA Tanácsának tagja lett, majd az UIA II régió Elnöki tisztét töltötte be. Mindmáig ez a legmagasabb tisztség, melyet magyar küldött betöltött az UIA-ban.
Fáradhatatlanul munkálkodott a magyar és nem magyar építészek szakmai kompetenciájának elismertetése érdekében, hazai és nemzetközi relációban.
Idehaza a kamarai törvény létrejöttéig a “kvázi kamara” és a Szövetség szétválasztási folyamatában működött közre, megtoldva Elnöki periódusát egy évvel, amíg a valós Kamara létre nem jött.
Nemzetközi relációban az ENSZ Európai Gazdasági Bizottságának Építész Csoportjában képviselte hazánkat.
Ennyi szakmai és közéleti szereplés természetesen számos értékes elismerésben nyert jutalmat. Megkapta a Magyar Köztárság Érdemrend Tisztikeresztjét, a Schinkel érem arany fokozatát, Kotsis Iván Emlékérmet.
Két elismerésére volt legbüszkébb, az Ybl Miklós díjra, melyet az építészek legrangosabb elismerésének tartott, valamint a Herder-dijra, melyet az építészet, mint művészet, elfogadtatásáért egy életen keresztül kifejtett munkásságának elismerésének érzett. Külön öröm volt számomra, hogy erre a nemzetközi díjra visszavonulása alkalmából személyesen terjeszthettem fel és hogy azt meg is kapta.
Ennyi hivatalos adat összegzése után engedjék meg, hogy egy pár személyes emléket osszak meg Jánosról az emberről.
Jánost még az Ipartervi korszakában ismertem meg, és bár a főmérnöki-beosztott tervezői pozíció nem volt egyenlő, bármilyen problémával kapcsolatban kerestem, mindig segítőkészen állt a kérdéshez és mindig megtaláltuk a megoldást.
Ezért amikor egy viharos korszakban vettem át a Magyar Építőművészek Szövetségének Elnöki tisztét, felkértem, hogy a nagy nemzetközi tapasztalatára tekintettel Szövetség Külügyi Bizottságát vezesse. Bár már fáradt a sok vitás kérdés állandó kezelésébe, melyet akkor az önállósodó kamara jelentett, tisztán képviselte azt az elvet, hogy a kamara az építészek, a szövetség pedig az építészet képviseleti szerve. Közös együttműködésünk alatt sok pozitív élményben volt részünk, az UIA 50-ik Lausanne-i jubileumi Közgyűlésétől kezdve, ahol Pierre Vágó is még személyesen részt vett, a pekingi UIA Közgyűlésen át, mely még Kina robbanásszerű fejlődése előtt volt, és melyen a magyar kiállítási anyagot a repülővel való megérkezés után hajnalban a saját kezünkkel állítottuk ki.
Ez csak két ízelítő volt János kollégalitására, no meg az akkori pénzügyi adottságokra.
Még egy apró, de rá jellemző epizód jut eszembe személyiségével kapcsolatban: Minden esetben amikor találkoztunk, apró fejbiccentéssel és “Sir” megszólítással üdvözölt, mely egyben jelentette a megszólítást és az egymás iránti tisztelet jelzését is. No meg azt a kitörölhetetlen hatást, melyet fiatalkori életére az angliai tartózkodás jelentett.
E korszak lezárulta után János fokozatosan visszavonult és csak időnként lehetett rávenni, hogy egy- egy ünnepi alkalom esetén belátogasson a Szövetségbe.
Személyében egy nagy formátumú, a közösségi életért elkötelezett, MAGYAR ÉPÍTÉSZ és ÉPÍTŐMŰVÉSZ SZÖVETSÉG megvesztegethetetlen és kérlelhetetlen örökös Tiszteletbeli Elnökét vesztette el, ŐRÖKRE.
János, nyugodj békében
Patonai Dénes DLA
MÉSZ volt elnöke
Ybl-Csonka Pál dijas
építészmérnök
Professzor Emeritus
Fájdalommal és végtelen szomorúsággal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy
Zádori Attila okl. építész tervező és városrendezési szakmérnök
2019. November 15-én, életének 75. évében tragikus hirtelenséggel elhunyt.
Drága apánkat 2019. December 16-án, 12.45 órakor a Rákospalotai temetőben helyezzük örök nyugalomra.
A gyászoló család.
Értesítési cím: Zádori Ákos, 1155 Budapest, Szent Korona útja 16/A vagy e-mail: info@zadori.hu
(Rákospalotai temető címe: XV. ker., 1152 Budapest, Szentmihályi út 111., Pólus Center mellett)
Zádori Attila 1958-62 között végezte el az Ybl Miklós Építőipari technikumot országos verseny nyerteseként, majd innen vették fel a Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Karára, ahol 1967-ben diplomadíjas I. helyezettként végzett. Az egyetem után másfél évig dolgozott kivitelezőként az ÉVM Mélyépítő Vállalatánál, 1968 őszén pedig átigazolt a BVTV-be (népszerű nevén: BUVÁTI), ahol 1970-71-ben elvégezte a Mesteriskolát, a MUT kétéves városrendezési képzését, és már fiatalon szakosztály, később osztályvezetőnek nevezték ki.
1970-től a 90-es évek közepéig évente több alkalommal indult, és ért is el dobogós helyezést szerte az országban városrendezési és építészeti tervpályázatokon egyéniben és csapatban egyaránt. Első hellyel díjazták többek közt a Dél-budai városközpont (1971), az Örs vezér tere (1972), Szeged északi városrész (1976), Eger-Almagyar-Merengő (1979), Kerepesi temető (1982), IX. ker. Közraktárak telke (1990), Citadella-Gellérthegy (1992), és az Árpád híd pesti oldalára tervezett Rogner szálloda (1995) tervpályázatokért, utóbbit barátjával Kaszab Ákos építészmérnökkel közösen.
Megvalósult nagyobb projektjei közül szerette megemlíteni a Magyar Honvédség Klubját (1972-79), a Gyulai szállót (1978, mai nevén Erkel Hotel), Hungária Biztosító székházát (1985), Axel Springer Irodaházat (1989), és a II. kerületi Selyemakác úti lakóparkot (1999).
Az állami és üzleti megbízások mellett számtalan lakóházat, családi- és társasházat tervezett.
A BUVÁTI-tól 23 év után, 1991-ben lépett ki és magántervezőként először Kaszab Ákossal megalapította a K&Z Építész Irodát, 1996-tól pedig a Zádori és Társai Építész Stúdiót vezette.
A 2000-es években a lakáspiac felfutásának köszönhetően kb. 4000 lakást tervezett és engedélyeztetett csak lakóparkokban, sokszor több tíz hektáron elterülő városrészekben (XVI. Malomdomb, Terra Zebra, Európa, Coordinátor, XV. Palota Liget, XXI. Csepelen Granada, Ibiza). Mindeközben épültek irodaházai is (2008 Talentis Irodaház, Herceghalom, 2004 CHIC Innovációs Központ, Budaörs) és tervezett több termálfürdőt és gyógyszállót (Kunhegyes 2003, Bogács 2009, Tatabányai Tulipános ház 2009).
Nyugdíjas éveiben sem hagyott alább munkatempója, továbbra is indult tervpályázatokon (2011 - XV. Rákospalota városközpont, 2012 - Szél Kálmán tér) és vállalt irodaház, hotel tervezést (2014. XI. Kelenhegyi út, 2016. X. Pongrác úti OTP ház), műemlék kastélytelkének rendezési tervében segédkezett (2014. Rottermann kastély, Csepreg), vagy készített 22 hektárra beépítési és közművesítési tanulmánytervet (2015. XVIII. Halomi út vége).
2017-ben egy korábbi kedvelt épületén, a budapesti Pozitron Nukleáris Medicina Központ bővítésén dolgozott.
Hatalmas munkabírású, kiváló szervező- és kompromisszumkészségű szakember volt, egy örök optimista. Baráti, kedélyes stílusa sokunknak hiányozni fog.
Mély fájdalommal és megtört szívvel tudatjuk mindazokkal, akik ismerték, szerették és tisztelték, hogy OTTLIK GÁBOR 1932 - 2019 volt budapesti bencés diák, okleveles építészmérnök, a Magyar Építész Kamara volt tagja, a Magyar Urbanisztikai Társaság (MUT) volt elnökségi tagja, az IFHP (FIHUAT) International Federation of Housing and Planning vezetőségének magyar tagja, a Közép-magyarországi és Budapesti Területi Főépítészi Iroda nyug. vezető főtanácsosa 2019. november 20-án, életének 87. évében, rövid szenvedés után, három hónappal követve szeretett Feleségét, elhunyt.
2019. november 20-án, életének 87. évében, rövid szenvedés után, három hónappal követve szeretett Feleségét, elhunyt. Drága halottunktól 2019. december 23-án, hétfőn, 9 óra 45 perckor veszünk végső búcsút a Farkasréti temető Makovecz Termében, és kísérjük utolsó útjára a római katolikus egyház szertartása szerint.
Gyászolják fiai: György és Ádám, menye: Katalin, unokái: Dávid, Julianna, Róza, valamint rokonai és barátai
Ottlik Család
1029 Budapest
Péch Antal u. 5.
06 20 955 99 45
Szomorú szívvel tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Schilling Zsolt 2019. október 29-én életének 78. évében, hosszú betegség után örökre itthagyott minket.
2019. november 28-án 9 órakor helyezzük végső nyugalomra a Farkasréti temetőben.
A Képző- és Iparművészeti Gimnáziumban festő szakon érettségizett 1956-ban. A gyógypedagógiai vagy pszichológiai pálya vonzotta, de építész édesapja hatására az Iparművészeti Főiskola belsőépítész szakát választotta.
1962-63-ban Berlinben, a Weissensee-i főiskolán töltött ösztöndíjasként egy évet. 1968-tól lakásszociológiai vizsgálatokat vezetett Budapesten, elsősorban az akkor épülő házgyári lakásokban.
Több tanulmánya, cikke jelent meg ebben a témában, néhány előadást is tartott.
1978-ban az akkor alakuló Design Center munkatársa lett, amelyet volt főiskolai kollégája, Pohárnok Mihály vezetett. Nagy lelkesedéssel vett részt közel tíz évig a szervező munkában, s ezzel párhuzamosan visszatért a rajzasztalhoz is, mint önálló tervező.
Több nagyobb megbízása közül a jelentősebbek: Agrimpex-Monimpex irodák, Tállya utcai óvoda, Aranyászok söröző, Sziráki Kastélyszálló, Szegeden Kass János galériája, Chez Daniel vendéglő.
1988-ban, mielőtt az IKEA első budapesti áruházát megnyitotta, az áruházlánc svédországi vezetése megbízta egy teljes körű lakásberendezési könyv elkészítésével. A könyv 1989 novemberében jelent meg, s nagy sikert aratott. Ezt követően az IKEA kelet-európai központja bécsi termékfejlesztési részlegénél alkalmazták 1993-ig, nyugdíjazásáig.
A nyugdíjazás új kezdetet jelentett. Magántervezőként, régi barátokkal együtt alapított egy kis irodát, mely elsősorban magánlakások tervezésével foglalkozott, egyszerű kis lakások átalakításától a pazar paloták berendezéséig minden szinten. A cél minden esetben az volt, hogy a megrendelő jól érezze magát az új lakásban. Ehhez nemcsak szakmai tudásával, hanem empátiájával és harmóniateremtő képességével is hozzá járult.
2003-tól kezdve kapcsolatban állt a szellemi sérülteket foglalkoztató Baltazár Színházzal, amellett, hogy darabjaik díszleteit tervezte, segített nekik, hogy a világot nagyobb összefüggéseiben és optimistábban lássák. A Baltazár Színház életében igen fontos szerepet játszott, mint ahogy számára is rendkívül fontos volt ez a kapcsolat.
Preisich Anikó férje Király József Kossuth díjas belsőépítész volt.
Forrás: Belsőépítészeti Tagozat facebook oldala
Rövid lefolyású, súlyos betegséget követően 2019. szeptember 11-én elhunyt Rajk László Kossuth-díjas építész, díszlettervező, az egykori demokratikus ellenzék meghatározó tagja.
forrás: epiteszforum.hu
PDKS elitbahis http://www.escortbayanlariz.net http://www.sahipleniyorum.com elitbet giriş elitbet giriş casibom giriş PDKS https://haberler07.com casino siteleri