Az Építészeti Tervpályázatok Európai Platformja (European Platform for Architectural Design Competitions (ADC)) az Európai Unió társfinanszírozásával 2026. márciusig megvalósítandó projekt, az ARCH-E projekt, az Európai Bizottság Creative Europe (CREA) keretprogramján belül.
Fő célja, hogy az épített környezet magas színvonalú építészeti megoldásait elősegítse Európában az Építészeti Tervpályázatok (ADC) népszerűsítésével és eszközeivel, és hozzájáruljon az éghajlatváltozással kapcsolatos kihívások kezeléséhez, az épületek építészeti minőségének javulásához, további az épített emberi környezet javításához. A tervpályázatok (ADC) kulcsfontosságúak a biztonságos, méltányos és fenntartható, befogadó és minőségi épített környezet megteremtésében. Ehhez kapcsolódóan rövidesen az összes résztvevő országra kiterjedő kérőíves felmérés készül az építészek helyzetéről és a tervpályázatokról.
Kedves frissen Diplomázott Építész(mérnök), Belsőépítész – Környezettervező művész, Tájépítész- mérnök és Településmérnök hallgatók!
2024-ben a Magyar Építész Kamara (MÉK) és tagozatai, valamint a Magyar Építőművészek Szövetsége (MÉSZ) közösen "Diplomadíj 2024" címmel ismételten pályázatot hirdetnek az egyetemi 10 féléves MSc / MA szintű osztatlan képzésben, vagy az osztott, alap- és mesterképzésben (3 + 2 éves azaz BSc / BA + MSc / MA) szinten végzett építész(mérnök), belsőépítész- környezettervező művész, tájépítészmérnök és településmérnök hallgatók részére.
A HelyiÉrték címet viselő III. Építészeti Nemzeti Szalon együttgondolkodásra hív.
A kiállításon a látogató korunk legfontosabb kihívásaihoz kapcsolódó, aktuális kérdéskörök szerint csoportosítva ismerhet meg különböző építészeti gondolatokat.
Helyzetkép – a SZIMA Építőművészeti Osztályának kiállítása száz építész részvételével
2024. szeptember 12-től szeptember 29-ig Breuer Marcell terem
Köszöntőt mondanak:
Kollár László Péter egyetemi tanár, műszaki tudományok doktora, a Magyar Tudományos Akadémia főtitkára
Ferencz Győző költő, irodalomtörténész a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia ügyvezető elnöke
Vincze László építész, a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia Építőművészeti Osztályának elnöke
Somogyi Krisztina építészetkritikus, a kiállítás kurátora
A Budapesti Városvédő Egyesület 12. kerületi csoportja őszi szezonnyitó programját szeptember 12-én, csütörtökön 17 órakor tartja a Hegyvidék Galériában (1126 Királyhágó tér 10.).
ÚJ HÁZ – 09/24
Nagy Csaba, Őrfi József, Czigány Tamás –
ÚJ HÁZ Építészeti filmsorozat Szomjas György Kossuth díjas filmrendező emlékére, kéthetente keddenként 18.00 órakor a FUGA Breuer Marcell termében.
Az est moderátora Csanády Pál építész, az Artifex Kiadó Kft. ügyvezetője, a Metszet folyóirat főszerkesztője.
PROGRAM:
2024.09.06. PÉNTEK
17:00 – 20:30 MEGNYITÓ
A Magyar Érdemrend Tisztikeresztje kitüntetést kapott:
Dr. Csizmadi Péter DLA okleveles építész, Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kar dékánja, a Reload Építészstúdió Kft. tulajdonosa.
Tisztelt Kollégák, tisztelt Érdeklődők!
Legkésőbb 2024. szeptember 4-ig lehet még jelentkezni az idei Főépítészi Konferenciára.
További információk:
https://foepiteszek.hu/konferencia/xxviii-orszagos-foepiteszi-konferencia
Az Austrotherm EPS XPS és formahabosított hőszigetelő lemezei az épület minden szerkezetén hatékony hőszigetelést tesznek lehetővé. A hőszigeteléssel tartós épületszerkezeteket, komfortos, gazdaságosabban működtethető épületeket kapunk.
A Budai Klub-Galéria tisztelettel meghívja Önt, Családját, Barátait RAINER PÉTER Ferenczy Noémi és Reitter Ferenc díjas építész-belsőépítész, képző-iparművész
IMÁIM • 75/45 Gadányi Jenő emlékére című kiállításának megnyitójára
2024. szeptember 3-án, kedd 17 órára
Az egyetlen nem könnyűszerkezetes technológiájú épület a Leier Rába Típusháza lesz az Építésügyi Minőségellenőrző Nonprofit Kft. (ÉMI) szentendrei nemzeti mintaház telepén. A tíz könnyűszerkezetes épület mellett a beton szerkezetű Leier típusház építése, természetesen a modern előregyártott betontechnológiára jellemző gyorsasággal épül majd.